Джеймс Уотт подасть на BBC до суду за наклеп

27 января 2022

Brew Dog

Після виходу викривального документального фільму BBC «Вся правда про BrewDog», в якому співзасновника шотландської пивоварні звинуватили в неналежній поведінці та зловживанні владою на робочому місці, Джеймс Уотт вибачився за свою неналежну поведінку, але при цьому дорікнув ЗМІ в «чутках».

Команда шотландського підрозділу BBC розпочала розслідування діяльності компанії після того, як у 2021 році майже 300 колишніх та нинішніх співробітників BrewDog підписали відкритий лист, у якому звинувачували Уотта у створенні токсичної корпоративної культури. У фільмі “Правда про BrewDog” торкнулися і нового скандалу навколо пивоварної компанії – співробітників звинуватили в порушенні закону при імпорті пива в США. Колишні партнери BrewDog у Сполучених Штатах заявили, що жінок-барменів у їхніх флагманських барах попереджали, як уникнути небажаної уваги з боку гендиректора. У документальному фільмі також йдеться, що Уотт брав із собою жінок на приватні нічні екскурсії пивоварнею.

Уотт також написав у твіттері, що тепер він змушений подати до суду на ВВС, щоб захистити свою репутацію. На виправдання він згадав і про «нічні побачення»: за його словами, він справді брав із собою друзів, родичів і дівчат на екскурсії пивоварнею в Канал Вінчестер, штат Огайо, але нічого дивного в цьому не бачить.

Я дуже жалкую про те, що хтось почувається некомфортно поряд зі мною. Я щиро вибачаюсь перед усіма, хто так думав. Це ніколи не входило до моїх намірів. Я намагатимусь поводитися інакше, — запевняє Вотт. — Я намагаюся бути найкращим керівником і пам’ятаю про вплив, який я роблю на нашу команду.

За кілька годин після показу документального фільму манчестерська пивоварня Cloudwater достроково розірвала угоду з BrewDog. BrewDog виробляє за контрактом з Cloudwater пиво для постачання мережевих супермаркетів Tesco.

За заявою представників Cloudwater, про відмову від партнерства з шотландською пивоварнею вони думали протягом останніх кількох місяців.

На самому початку 2021 року ми уклали контракт із BrewDog на постачання їх пива до магазинів Tesco. Коли контракт був підготовлений, можливості, перспективи та контекст цієї угоди виглядали зовсім інакше. Після аналізу ситуації ми розпочали процес дострокового розірвання контракту з BrewDog та повідомили Tesco про своє рішення.

У програмі Disclosure BBC Scotland також стало відомо, що Джеймс Уотт, генеральний директор Brewdog з Еллона, володіє капіталом голландського пивоварного гіганта Heineken принаймні з 2018 року. Один колишній співробітник описав ситуацію як «дивовижну», враховуючи позицію компанії щодо конкуренції з великими міжнаціональними пивоварнями. Джеймс Уотт не відповів на  запити про інвестиції Heineken.

Як повіломлялось раніше, шотландську броварню BrewDog звинувачують у неодноразовому порушенні законів США при дистрибуції пива у 2016 та 2017 роках.

Читайте також: Пивоваріння в Україні: що і як? Учасники ХІ Форуму пивоварів і рестораторів обговорять актуальну ситуацію в галузі