Пивний довідник BJCP 2021 опублікують до кінця року

16 декабря 2021

Пивний довідник BJCP 2021

Президент BJCP Гордон Стронг оголосив, що нове видання посібника зі стилів пива вже готове і буде опубліковано до кінця 2021 року.

Стронг пояснив, що випущена у 2015 році версія зазнала значних змін, проте структура та правила назви стилів пива залишилися в основному тими самими (ці зміни аналогічні тим, які відбулися в керівництві 2008 року порівняно з 2004-м). Нові стилі додавалися так, щоб не змінювати взаємозв’язки між номерами та назвами стилів та не ускладнювати життя тим, хто готується до іспитів та подає пиво на конкурс.

Структурні зміни були мінімальними, проте опис кожного стилю переробили та оновили, видаливши застарілу та надмірну інформацію. Зокрема, були видалені повтори у випадках, коли опис аромату та смаку збігався. Крім того, автори уніфікували граматику та стиль керівництва, розширили вступ та глосарій, покращили перехресні посилання та повністю оновили вступ до розділу «Спеціальне пиво».

Автори керівництва вивчили всі запропоновані зміни та внесли роз’яснення там, де описи заплутували користувачів. Розділи про історію стилів оновили на підставі останніх даних, їх рецензентом став історик пива Рон Паттінсон. Розділи про характерну сировину переробили, щоб вони менше нагадували рецепти, а список доступних у продажу сортів оновили. Також автори внесли редагування в характеристики деяких стилів і краще зіставили між собою описи кольору та значення за шкалою SRM.

Велику увагу приділили розділу про кисле пиво: розширили присвячений цьому виду пива та його дефектам розділ у глосарії, вказали, що бретти не завжди роблять пиво пахучим, берлінер-вайсе може бути фруктовим, а фламандські елі можуть мати збалансований характер оцтової кислоти. Крім того, додали новий стиль «Чисте кисле пиво», який можна використовувати як базовий для інших стилів, наприклад фруктових кетл-саурів.

У спеціальному пиві будуть допускатися не тільки цукри, що зброджуються, але й лактоза, визначення підсолоджувачів у пиві розширили, щоб допустити ширший спектр продуктів, а крім спеціального фруктового пива, був створений окремий стиль «Спеціальне пряне пиво».

Деякі стилі перейменували або перенесли до інших категорій. Так, гозе перенесли з історичних стилів у європейське кисле пиво, а келлербір зарахували до історичних стилів. Серед фруктових стилів з’явився виноградний ель, при цьому італійський виноградний ель залишився як окремий стиль, що характеризує пиво, що виробляється в Італії. Трапістські елі перейменували на монастирські, а траппістський традиційний ель перейменували на бельгійський традиційний.

Деякі стилі перенесли з тимчасових стилів, які були опубліковані лише у веб-версії, у постійні. NEIPA перейменували на хейзі-IPA і додали до категорії IPA, а брют-IPA віднесли до спеціальних IPA. Катаріна-саур та новозеландський пільзнер віднесли до розділу локальних стилів.