Тенденції пивного ринку США

14 февраля 2022

Пивний ринок
Міністерство фінансів США заявило, що тільки дві великі пивоварні контролюють 60% американського ринку.
У рамках урядової ініціативи «Сприяння конкуренції в американській економіці» Міністерство фінансів проаналізувало ситуацію на ринках пива, вина та міцних напоїв. Ринком, на думку експертів, уже кілька десятиліть управляють дві основні тенденції. Перша — зростання кількості дрібних та крафтових виробників пива, вина та міцних спиртних напоїв. Друга тенденція – це консолідація, особливо на рівні виробництва, дистрибуції та роздрібної торгівлі пивом. Низка великих пивоварних компаній управляє ринками США з 2008 року, і сьогодні на їхню частку припадає приблизно 65% — якщо судити з виручки.
Так, до звіту додали рекомендації та звернення — наприклад, до Міністерства юстиції та Федеральної торгової комісії. Для забезпечення здорової конкуренції на ринку необхідно приділяти більше часу вивченню горизонтальних та вертикальних злиття та поглинання — особливо між національними або світовими компаніями та крафтовими пивоварами. Також уряд запропонував переглянути правила, які стримують чи пригнічують малих виробників.
Перегляд законів штатів про франчайзинг, розширення прямого доступу до споживача, оновлення правил торгової практики та облік впливу малих пивоварів на дистриб’юцію – все це має допомогти невеликим компаніям виходити на ринки алкогольних напоїв та ефективно конкурувати з іншими виробниками. Боб Піз, президент та генеральний директор Brewers Association, підтримав урядове рішення.