На шляху до української мрії: Формула успіху від Altbier – володаря Гран-Прі East European Beer Award 2020

28 мая 2020

Пиво переможців
Пиво, яке вражає з першого ковтка, змушує поціновувачів жадати знову відчути аромат та смак. Це той рівень, якого прагне досягти кожен пивовар. Саме таким має бути флагманський сорт пивоварні. А якщо зірковими будуть всі сорти в лінійці? Здається, що це лише мрії? Так, які вже здійснив харківський пивний бренд Altbier. В Сім’ї Altbier впевнені, якщо невпинно йти до своєї мети та кожного разу ставити складніші завдання, будь-які мрії можливо втілити в життя. І Гран-Прі East European Beer Award 2020 – яскраве тому підтвердження. Бренд завоював 8 нагород Дегустаційного конкурсу в різних категоріях! Як втілювати найсміливіші плани у життя, розповіли генеральний директор Сім’ї Altbier Сергій КОВАЛЕНКО та головний пивовар шоу-ресторану Altbier Віктор ВАЩУК.

ІV Дегустаційний конкурс пива East European Beer Award відбувся 11-12 березня  у Рівному. За перемогу в 16 категоріях боролися 331 зразок  пива! Краще обирала в ході сліпої дегустації пива колегія зі 100 пивних суддів – пивоварів, професійних дегустаторів, пивних сомельє, експертів ринку. 32 пивоварні-учасниці завоювали золоті, срібні та бронзові медалі в різних категоріях. Абсолютним рекордсменом конкурсу став бренд Altbier, який отримав найбільше нагород.

Переможні сорти зварені в рамках нового проєкту Altbier New craft Story by Victor Vaschuk. Нова преміальна лінійка Altbier – це симбіоз майстерності пивовара, якісного обладнання й талановитого менеджменту. Маємо формулу успіху!

– Сім’я ресторанів Altbier почалася із заснування у 2012 році першого ресторану-пивоварні. Наразі під брендом Altbier працюють два ресторани-пивоварні та потужний пивзавод. У 2012 році ми починали пивоварний проєкт з чеськими пивоварами. Я і досі товаришую з ними, люблю Чехію, однак рік тому зрозумів: чеський пивовар – професіонал в лагерах, в їх рідних пілзах, лежаках. Але життя має бути максимально різноманітним! І я радий, що запросив до своєї Сім’ї та отримав згоду давнього друга Віктора Ващука. Мій головний талант – шукати алмази, знаходити кращих фахівців для моєї сім’ї Altbier. Тож я абсолютно щасливий, коли їх знаходжу. Щасливий, коли в нас кращий театр естрадного мюзиклу в Україні, класна кухня, краще пиво, – розповідає Сергій Коваленко. – Радий, що зміг надати такі умови роботи, щоб пивовар мав можливість творити – без огляду на собівартість та строки дозрівання пива. Повна свобода творчості, але мені потрібні шедеври! І в повній мірі ми представимо їх на наступному конкурсі!

Секрети переможних сортів

За результатами  East European Beer Award  2020  бренд Altbier завоював 2 золота в категоріях Pale Lager Special й Special Beer, 4 срібла в категоріях Double IPA,   Sweet Stout, Special Beer,  Pale Lager та 2 бронзи категорії Pale Аle та Special Beer! Переможними сортами стали «X-cityPils», «Paradise», «Barley Wine Evolution», «Jungle Mix», «Кабінетне чорне», «Merry King», «Under Hops», «Apache APA».

 

«X-cityPils» – золото категорії Pale Lager Special. Харківський Міський Пілзнер – універсальне пиво, зварене для вечірніх розмов «про життя», душевних зустрічей з друзями або філософських думок наодинці з собою. В цьому пиві порівну солодкості та гіркоти, воно прекрасно втамовує спрагу, розчиняє всі дедлайни й турботи після робочого дня.

Характеристики сорту: OG: 13,5%; ALC: 5% vol; IBU: 40.

– Для мене було важливим завоювати високі місця серед пілзнерів, тому що це одна з найскладніших категорій для пивовара. Наразі обладнання дозволяє мені це робити: форфаси, лагерні танки, доброджування дають можливість виконувати всі процеси якісно. По стилю це Hoppy Lager, легко охмелений ароматними американськими хмелями, невелика кількість яких зробила баланс, а час округлив пиво, – коментує численні перемоги головний пивовар шоу-ресторану Altbier Віктор Ващук. – Завжди на перший план ставлю якість пива, його баланс. Формула балансу проста: це час, якісна сировина та підхід пивовара до цього процесу. Не йду на компроміси ніколи. Якщо мені потрібно, щоб пілз визрівав 2,5 місяці, буде стільки визрівати. Раджу колегам-пивоварам не зупинятися, постійно щось робити та постійно вчитися. Завчили два-три сорти – це ще нічого не значить, треба розуміти, як їх робити, та завжди варити пиво в стилі, а не потім те, що вийшло, підганяти під стиль. І ви знайдете своїх поціновувачів!

«Кабінетне чорне» – срібло категорії Dark Lager. За стилем це Lager. В основі напою солод, смак шоколаду, кавовий або чорної патоки з нотками: карамелі і підсмаженої хлібної скоринки. Присмак темних фруктів з легким натяком на чорну смородину або сливу.

Характеристики сорту: OG: 13%; ALC: 2,3% vol.  IBU: 25

«Jungle Mix» – срібло категорії  Special Beer. За стилем це  ІРА. Пиво вариться з великою кількістю пюре манго, кокоса, ваніль сорт «Бурбон» і ароматні американські хмеля.

Характеристики сорту: OG: 16%; ALC: 6% vol.; IBU: 35

«Barley Wine Evolution » – золото в категорії Special Beer. Barley wine (англ. «Ячмінне вино») – різновид міцного елю. Дозріває 7 місяців і на виході має приголомшливий колір: від коричнево-золотистого до чорного, як ніч. В ароматі виразно чутні винні хересні ноти.

Характеристики: OG: 36 %; ALC: 18% vol., IBU: 50

«Apache APA» – бронза категорії Pale Аle. Зварене у стилі American Pale Ale з додаванням великої кількості американських хмелів El Dorado та Citra. Дуже ароматне пиво, у смаку якого чітко відчуваються ноти тропічних фруктів.

Характеристики сорту: OG: 14%; ALC: 5% vol.; IBU: 35

«Under Hops» – срібло категорії Double IPA. Подвійний індійський блідий ель. Він відрізняється високою міцністю, що і визначило його негласну назву «хмільна бомба». Пиво DIPA відноситься до гірких сортів і має яскраво виражений щільний потужний хмільний смак і аромат. У букеті домінують цитрусові, фруктові, хвойні ноти, а хмельова гіркота балансується легким карамельним післясмаком.

Характеристики сорту: OG: 18,5 %; ALC: 7,9% vol.; IBU: 80

«Merry King» – срібло категорії Sweet Stout. За стилем це Stout-American. Має смак і аромат сухофруктів, кави і темного шоколаду.

Характеристики сорту: OG: 18 %; ALC: 7,5 % vol.; IBU: 30

«Paradise» Milkshake IPA» – бронза категорії Special Beer. Одна з найновіших редакцій стилю IPA.  В ароматі: персик, карамель, тропічні фрукти. У смаку: солодке щільне тіло пива гармонійно поєднується зі смаком персика і балансується відмінним хмелевим смаком.

Характеристики сорту: OG: 15,5 %; ALC: 5 % vol.; IBU: 35

На шляху до створення автентичного українського стилю пива

Високі результати та Гран-Прі конкурсу – не привід спочивати на лаврах, це натхнення, щоб створювати ще більш виточені та багатогранні пивні шедеври, вважають в Altbier. Тим часом лінійка Altbier New craft Story поповнюється: на пивоварні Віктор Ващук чаклує над новими сортами та експериментами, наприклад, з сауерами й купажами, зріють і чекають свого зіркового моменту пива, що потребують довгої витримки. Приємно, що тут мріють про створення справжнього українського стилю пива, тож активно працюють над втіленням сміливого плану в життя.

– Пивоварам треба виходити на такий рівень, щоб вже розробити свій український стиль пива, визначити його критерії, поняття, смакові характеристики, певні особливості. І вводити українське пиво, яке будуть знати в усьому світі! Фактично зараз це все копії у нас. Зрозуміло, ми варимо у своєму баченні й редакції, але в рамках базових стилів, придуманих до нас. Над цим треба працювати. Юрій Заставний правильно задав тему – працювати з українською сировиною. Це може бути гречка, бузина, калина, варіантів багато. Нам потрібна національна родзинка!– наголошує Віктор Ващук.

– Україна виросла в пивоварному плані, виростила своїх спеціалістів, які успішно конкурують та будуть перемагати на міжнародному рівні. І ви це невдовзі побачите! Адже одна з цілей Сім’ї Altbier – завойовувати медалі за кордоном для себе та країни, реалізувати українську мрію, яку я підтримую. Вона була у Віктора, і наразі я з ним повністю солідарний. Ми мріємо, стараємося, йдемо уперед! – резюмує Сергій Коваленко.