На шляху до української мрії: Формула успіху від Altbier – володаря Гран-Прі East European Beer Award 2019

11 декабря 2019

Пиво переможців
Пиво, яке вражає з першого ковтка, змушує поціновувачів жадати знову відчути аромат та смак. Це той рівень, якого прагне досягти кожен пивовар. Саме таким має бути флагманський сорт пивоварні. А якщо зірковими будуть всі сорти в лінійці? Здається, що це лише мрії? Так, які вже здійснив харківський пивний бренд Altbier. В Сім’ї Altbier впевнені, якщо невпинно йти до своєї мети та кожного разу ставити складніші завдання, будь-які мрії можливо втілити в життя. І Гран-Прі East European Beer Award 2019 – яскраве тому підтвердження. Бренд завоював 6 нагород Дегустаційного конкурсу в різних категоріях! Як втілювати найсміливіші плани у життя, розповіли генеральний директор Сім’ї Altbier Сергій КОВАЛЕНКО та головний пивовар шоу-ресторану Altbier Віктор ВАЩУК.

III Дегустаційний конкурс пива East European Beer Award відбувся 8-9 жовтня у Рівному. За перемогу в 16 категоріях боролися 342 зразки пива! Краще обирала в ході сліпої дегустації пива колегія зі 100 пивних суддів – пивоварів, професійних дегустаторів, пивних сомельє, експертів ринку. 30 пивоварень-учасниць з 80 посіли призові місця, що є дуже хорошим результатом. 10 пивоварень отримали по дві нагороди. Абсолютним рекордсменом конкурсу став бренд Altbier, який отримав найбільше нагород.

Переможні сорти зварені в рамках нового проєкту Altbier New craft Story by Victor Vaschuk. Нова преміальна лінійка Altbier – це симбіоз майстерності пивовара, якісного обладнання й талановитого менеджменту. Маємо формулу успіху!

– Сім’я ресторанів Altbier почалася із заснування у 2012 році першого ресторану-пивоварні. Наразі під брендом Altbier працюють два ресторани-пивоварні та потужний пивзавод. У 2012 році ми починали пивоварний проєкт з чеськими пивоварами. Я і досі товаришую з ними, люблю Чехію, однак рік тому зрозумів: чеський пивовар – професіонал в лагерах, в їх рідних пілзах, лежаках. Але життя має бути максимально різноманітним! І я радий, що запросив до своєї Сім’ї та отримав згоду давнього друга Віктора Ващука. Мій головний талант – шукати алмази, знаходити кращих фахівців для моєї сім’ї Altbier. Тож я абсолютно щасливий, коли їх знаходжу. Щасливий, коли в нас кращий театр естрадного мюзиклу в Україні, класна кухня, краще пиво, – розповідає Сергій Коваленко. – Радий, що зміг надати такі умови роботи, щоб пивовар мав можливість творити – без огляду на собівартість та строки дозрівання пива. Повна свобода творчості, але мені потрібні шедеври! І в повній мірі ми представимо їх на наступному конкурсі!

Секрети переможних сортів

За результатами  East European Beer Award  2019 бренд Altbier завоював 2 золота в категоріях Pale Lager Special й Special Beer, 3 срібла в категоріях IPA/Double IPA,   Porter/Stout Special,  Pale Lager та бронзу категорії Pale Аle! Переможними сортами стали «X-cityPils», «Paradise» MilkShake IPA, «Amigo IPA, «Mooo Stout», «ZhitCo», «Apache APA».

«Paradise» MilkShake IPA – золото в категорії Special Beer. Це крафтове пиво, зварене в стилі Special IPA з кращими спогадами про літо. Головні інгредієнти – велика кількість натурального пюре персика, молочний цукор, ароматні американські хмелі Simcoe та Citra. Пивовар рекомендує спробувати Paradise в дуеті зі стравами з курки або зрілими сирами.

Характеристики сорту: OG: 15,5%; ALC: 5% vol.; IBU: 35.

«X-cityPils» – золото категорії Pale Lager Special. Харківський Міський Пілзнер – універсальне пиво, зварене для вечірніх розмов «про життя», душевних зустрічей з друзями або філософських думок наодинці з собою. В цьому пиві порівну солодкості та гіркоти, воно прекрасно втамовує спрагу, розчиняє всі дедлайни й турботи після робочого дня.

Характеристики сорту: OG: 13,5%; ALC: 5% vol; IBU: 40.

– Для мене було важливим завоювати високі місця серед пілзнерів, тому що це одна з найскладніших категорій для пивовара. Наразі обладнання дозволяє мені це робити: форфаси, лагерні танки, доброджування дають можливість виконувати всі процеси якісно. По стилю це Hoppy Lager, легко охмелений ароматними американськими хмелями, невелика кількість яких зробила баланс, а час округлив пиво, – коментує численні перемоги головний пивовар шоу-ресторану Altbier Віктор Ващук. – Завжди на перший план ставлю якість пива, його баланс. Формула балансу проста: це час, якісна сировина та підхід пивовара до цього процесу. Не йду на компроміси ніколи. Якщо мені потрібно, щоб пілз визрівав 2,5 місяці, буде стільки визрівати. Раджу колегам-пивоварам не зупинятися, постійно щось робити та постійно вчитися. Завчили два-три сорти – це ще нічого не значить, треба розуміти, як їх робити, та завжди варити пиво в стилі, а не потім те, що вийшло, підганяти під стиль. І ви знайдете своїх поціновувачів!

«ZhitCo» – срібло категорії Pale Lager. За стилем це Rye Lager, зварений за старовинними чеськими технологіями, з додаванням жита, сухим охмелінням традиційним Жатецьким хмелем. Хміль в поєднанні з житом надають пиву збалансований смак та солодкуватий квітковий аромат. Рекомендований до рибних та м’ясних страв.

Характеристики сорту: OG: 13%; ALC: 5% vol.; IBU: 35

«Mooo Stout» – срібло категорії Porter/Stout Special. Приголомшливий пшеничний Стаут з нотами чорного шоколаду та кави з молоком. За стилем це Imperial Sweet Stout. В ароматі – смажені зерна жита, кави, шоколадні тони, вершки, ноти какао-бобів. У смаку – солодке щільне тіло, кремова текстура. Хмельовий характер виражений землистими і квітковими нотами. Гармонічно поєднується з шоколадними десертами, вершковим морозивом та брауні.

Характеристики сорту: OG: 19%; ALC: 6% vol.; IBU: 35

«Amigo IPA» – срібло категорії IPA/Double IPA. Пиво в класичному стилі American IPA покликане зігрівати холодними вечорами й вгамовувати тугу за літом. В ароматі та смаку відчуваються потужні ноти тропічних фруктів: манго, ананасу, маракуї, папайї. «Amigo IPA» охмелений американськими хмелями, зокрема новим сортом Medusa, що надає специфічний аромат.

Характеристики: OG: 16 %; ALC: 6% vol., IBU: 60

«Apache APA» – бронза категорії Pale Аle. Зварене у стилі American Pale Ale з додаванням великої кількості американських хмелів El Dorado та Citra. Дуже ароматне пиво, у смаку якого чітко відчуваються ноти тропічних фруктів.

Характеристики сорту: OG: 14%; ALC: 5% vol.; IBU: 35

На шляху до створення автентичного українського стилю пива

Високі результати та Гран-Прі конкурсу – не привід спочивати на лаврах, це натхнення, щоб створювати ще більш виточені та багатогранні пивні шедеври, вважають в Altbier. Тим часом лінійка Altbier New craft Story поповнюється: на пивоварні Віктор Ващук чаклує над новими сортами та експериментами, наприклад, з сауерами й купажами, зріють і чекають свого зіркового моменту пива, що потребують довгої витримки. Приємно, що тут мріють про створення справжнього українського стилю пива, тож активно працюють над втіленням сміливого плану в життя.

– Пивоварам треба виходити на такий рівень, щоб вже розробити свій український стиль пива, визначити його критерії, поняття, смакові характеристики, певні особливості. І вводити українське пиво, яке будуть знати в усьому світі! Фактично зараз це все копії у нас. Зрозуміло, ми варимо у своєму баченні й редакції, але в рамках базових стилів, придуманих до нас. Над цим треба працювати. Юрій Заставний правильно задав тему – працювати з українською сировиною. Це може бути гречка, бузина, калина, варіантів багато. Нам потрібна національна родзинка!– наголошує Віктор Ващук.

– Україна виросла в пивоварному плані, виростила своїх спеціалістів, які успішно конкурують та будуть перемагати на міжнародному рівні. І ви це невдовзі побачите! Адже одна з цілей Сім’ї Altbier – завойовувати медалі за кордоном для себе та країни, реалізувати українську мрію, яку я підтримую. Вона була у Віктора, і наразі я з ним повністю солідарний. Ми мріємо, стараємося, йдемо уперед! – резюмує Сергій Коваленко.