Секрети переможного сорту HOVAR ALE від однієї з перших ресторанних пивоварень країни PIVARIUM

19 декабря 2019

Пиво переможців
Зварити відносно простий і зрозумілий сорт пива, використавши тільки базові інгредієнти, зразкової, – вважається одним із найскладніших завдань пивовара. Свою майстерність в цьому на Дегустаційному конкурсі East European Beer Award 2019 продемонстрували броварі київського ресторану-пивоварні PIVARIUM. Авторський сорт HOVAR ALE завоював бронзу категорії Belgian Style Ale. Тож PIVARIUM гордо увійшов до лав переможців ІІІ ЕЕВА, участь у якому взяли 80 пивоварень з 342 зразками пива! І сміливо відкриває склад та секрети свого пива колегам й поціновувачам.

Відзначимо, ресторан-пивоварня PIVARIUM заснований у Києві у 2007 році, коли про крафт в нашій країні тільки почали говорити. Пиво варять на угорському обладнанні ZiP Technologies. Серед його переваг – сертифікована за європейськими стандартами сталь, чітка витримка технології й температурних режимів (погрішність – у рамках всього 1,5-2 градусів). У 2017 році заклад відзначив 10-річний ювілей, і того ж року PIVARIUM знову першим серед вітчизняних міні-пивзаводів отримав сертифікат безпеки по системі  HACCP ISO 22000:2005. Команда броварні впевнена, що українці мають вживати лише якісні продукти, а рівень пивної культури треба постійно підвищувати.

За 12 років роботи  в PIVARIUM зварили понад 20 авторських сортів пива. Тут орієнтуються на потреби ринку, нові тренди, западні стилі крафтового пива, однак вважають, що у продуктові, який виготовляється в ресторані-пивоварні, має залишатися власний стиль, своя «душа». Одним з флагманів лінійки PIVARIUM є HOVAR ALE, який заслужив не тільки любов гостей, а й високу відзнаку Дегустаційного конкурсу East European Beer Award  2019.

– На одному з пивних фестивалів я спробувала цей стиль пива, і мені сподобалося, а оскільки в нашому закладі такого пива не було, то вирішила доповнити пивну лінійку цим сортом пива, – ділиться історією створення сорту Вікторія ВІРИЧ, головний пивовар ресторану-пивоварні PIVARIUM.


HOVAR ALE – нефільтроване  світле пиво, має збалансований солодовий смак з помітною хмелевою гіркотою. М`яка хмелева гіркота добре гармонізує з приємним солодовим смаком. Композиція американських хмелів надає напою аромат пряних та квітково-фруктових тонів.

Характеристики сорту:
OG (Густина): 15%
IBU (Міжнародні одиниці гіркоти): 18
ABV (Міцність пива): 5.5

У складі пива: солод світлий Пель-Ель, карамельний; дріжджі US-05 (верхові); хміль гірко-ароматний; підготовлена вода.