Столичний Пивний тур «Крафтовий шлях»: Varvar, Underwood, Punkraft, Litra, «Ель Хмель»

25 сентября 2020

Пивний тур
10 вересня учасники IX Форуму пивоварів і рестораторів, який з величезним успіхом відбувся в с. Ясногородка Київської області (локація – еко-парк «Долина страусів») вирушили у традиційний пивний тур «Столичний крафтовий шлях». Цьогоріч організатори  Форуму порадували аж двома пивними маршрутами,   у рамках яких учасники  ознайомились  з секретами пивоварного ремесла, скуштували смачного пива та побували на дегустаціях пивного меню.

Перший маршрут розпочався з відвідин культового бару крафтового пива Punkraft. Бар-менеджер Олександр Дзенгілевський зробив цікавий екскурс у світ споживання крафтового пива та поділився тенденціями продажів і вподобаннями поціновувачів крафту. Пригощати вирішив одразу найцікавішими та незвичними пивами, як наприклад, кисляк «Гаспачо»  (який гості, жартуючи, назвали борщем у бокалі, але смакували із захопленням! – авт.) або зігріваючий спайсі стаут!

У нас 24 крани, з них – 8 сортів імпортного й 16 сортів українського пива. Обираючи пиво іноземних пивоварень, ми прагнемо показати справді флагманські крафтові сорти, які вийшли на світовий ринок,  наприклад, Brewdog, – розповів Олександр Дзенгілевський.  – Найголовніше у крафті, як на мене, це прив’язка до особистості, ми постійно спілкуємось з виробниками, а гість закладу може  висловити свою думку про пиво безпосередньо пивовару. Ми ж відповідаємо за якість напою, у нас є холодна кімната, у якій зберігається пиво. Під час розливу ми використовуємо суміш (окремо купуємо вуглекислий газ й азот), яку готуємо за допомогою американського блендера. Вагомий плюс сумішей – азот не розчиняється в рідинах, тобто, якщо залишити кег підключеним до газу на 3-5 днів, то, скоріш за все,  газ буде розчинятись у пиві, а якщо температуру опустити до +5-+4, то пиво перекарбонізується за день-два. Пиво ж у колдрумі 100% залишатиметься таким, як його задумав пивовар.

Наступною локацією цього Пивного туру став магазин «Ель Хмель», який вразив 600 сортами пива з усього світу. Учасники туру дізналися, які напої з усього цього асортименту і наскільки добре продаються, як саме обираються сорти пива для продажу. Дегустацію розпочали з німецької класики, завершивши ягідним крафтом.

Ми – перший пивний магазин з колдрумом.  Нині у нас чи не найбільший вибір пива, оскільки співпрацюємо з усіма офіційними постачальниками пива, які присутні на українському ринку. Сьогодні переформатовуємо заклад, незабаром буде облаштована барна стійка, можна буде влаштовувати дегустації й різноманітні заходи, – розповідають засновники пивного магазину.

Завершувався тур масштабною екскурсію на Varvar brewery і в ресторан-пивоварню Lisopylka. Пивзавод вразив учасників туру злагодженістю процесів, новітніми гаджетами й технологіями, що використовуються на кожному етапі виробництва пива. Окремо гості високо оцінили рівень відповідальності та професійну підготовку головного пивовара Антона Паламарчука, який в ході екскурсії розповів про найменші деталі виробництва та відповів на всі-всі питання. Однією з технологічних родзинок пивоварні є власна лабораторія.

Лабораторія оснащена установкою Anton Paar, за допомогою якої вимірюють кисень,  щільність, одиниці гіркоти, рівень ph. Лабораторія  –  це страхування виробництва. Це – перевірка себе: чи досконало вимиті ємкості, чи використали при цьому точний хімічний розчин при точній концентрації, чи відстежили всі температурні режими. Також це додаткова відповідальність. Якщо помічаємо певну проблему, то за допомогою тієї чи тієї пляшки або ж партії ми можемо відстежити, хто з працівників додавав у це пиво,  наприклад, солод, і взагалі, в яку саме партію додавали молочну кислоту і т.п., – інформували на пивоварні.

І вишенькою на торті став досконалий фудпейринг: дегустація популярних сортів пива Varvar, до кожного з яких бренд-шеф закладу підібрав вдалі поєднання з їжею. Наприклад, гозе Captain Salt у поєднанні з брускетою з маскарпоне та лососем, або мілк стаут, поданий в бокалі з пінкою ванільного морозива, у класичному поєднанні з брауні.

Пивні тури – це корисно. Кожен може отримати порцію натхнення, «підглянути» ідею, а потім упровадити її на власному виробництві. Для пивоварів дуже цікаво відвідати різні пивні заклади, скуштувати пивні новинки й відстежити заодно сучасні тенденції. Пивний магазин «Ель Хмель» вразив кількістю й розмаїттям сортів, а в «Панкрафті» ми скуштували пиво, яке захотіли б відтворити на власній пивоварні, – діляться враженнями представники Sumy Craft Brewery пивовар Євген Рудіченко й засновник Сергій Зеленюк.

Найбільше вразила пивоварня Varvar, всі її сорти. Ми навіть задумалися над темою розливу в пляшку, тепер спробуємо запустити лінію розливу на власному виробництві,  – говорить директор пивоварні «Гірське» Іван Волощук.

Атмосфера й досвід менеджерів пивоварні вражають. Ми родом із Закарпаття, вибір пива там значно скромніший, а тут ми скуштували особливе, – ми навіть не думали, що таке пиво буває. Пивоварам необхідно час від часу спілкуватися з колегами, щоб розуміти «модні» смаки й вимоги ринку, а далі будувати стратегію із розвитку власної справи, – підкреслює представник компанії JMJ  Юрій Шепетюк.

На другому Пивному турі учасники познайомились з молодою і дуже успішною пивоварнею Underwood Brewery – 3 жовтня пивоварня відзначатиме свій третій день народження. Тут вражали технологічними інноваціями,  оригінальними сортами пива й злагодженою командною роботою. До слова, більшість процесів на пивоварні відбувається вручну. З секретами виробництва пива учасників туру ознайомив пивовар Олексій Захарченко.

Underwood Brewery — це київська незалежна крафтова броварня, заснована у 2017 році командою ентузіастів, яких об’єднала любов до класного пива. Серце пивоварні – варильний порядок від Brewiks, об’ємом 500 л. Нині тут варять 15 тонн пива у місяць. Асортимент броварні налічує 11 сортів, серед яких: Resocialization, Imperial Stout, Coco Milk, Milky Mango, DIPA, IPA, Lime Saison, Botanic Saison, Blond Ale, Carte Blanche, Kyiv Lager, – відзначив пивовар.

Представники виробника обладнання для виготовлення пива «Термо-Паб» Олександр Баташов і  Валерій Мурін розповіли про обладнання, яке використовується на пивоварні.

Під час цього Пивного туру ми презентували власне обладнання у дії, й познайомилися з потенційними клієнтами. Для пивоварні Underwood ми виготовили бак гарячої води, ЦКТ для лабораторної пивоварні, на якій проводять експериментальні варки. Пивоварам важливо відвідувати інші виробництва, місця продажу пива й переймати досвід колег, а практична частина Форуму цьому неабияк сприяє, – коментує керівник відділу продажів компанії «Термо-Паб» Валерій Мурін.

Найбільше вразила дегустація пива, на якій учасникам запропонували скуштувати всі популярні сорти й новинки броварні.

Перший день Форуму приємно вразив чіткою організацією. А на другий ми побували на сучасній пивоварні під лісом, – власне виробництво відповідає назві. І пиво тут справді смачне, особливо сподобалась DIPA, – поділилася власниця пивоварні  Ale Point Оксана Ільгова.

Другою локацією Пивного туру став пивний магазин Litra. Заклад здивував величезним розмаїттям пива, тут близько 300 видів пляшкового та 70 кранів розливного пива, понад 300 сортів міцного світового крафту. Крім того, великий вибір снеків, келихів, а також інших алкогольних і безалкогольних напоїв. Складовими успішного маркетингу поділився співзасновник мережі Сергій Біруля.

Нині в мережі Litra 6 об’єктів – 4 власних і 2 франчайзингових. Всі магазини розташовані у прикасових зонах супермаркетів, оскільки це найбільш доцільно з точки зору маркетингу: безкоштовна реклама, трафік, частина імпульсних покупок. Ідеальна квадратура успішного пивного магазину для заробітку – від 40 до 70 кв м.

У нашому закладі встановлено два форфаси, зокрема,  один з них – це «Уманьпиво». Танкове пиво для нас це – маркетинг, фішка для просування, радше додаткова перевага. Ціни на пиво формуються, виходячи з того, що спочатку постачальник закладає вартість виготовлення продукту і логістики, а тоді власники магазину додають у ціні.

Помилок за увесь час роботи було достатньо, ми дійшли висновку, що варто фокусуватися на продукції, у якій ти дуже добре розумієшся. У нашому колдрумі  вже 70 сортів пива,  проте нині ми працюємо над збільшенням пивного асортименту.  Далі плануємо розширення й запуск власного виробництва. Також пропонуємо віскі на розлив.

Останньою і чи не найяскравішою локацією другого пивного туру став  новий паб LITRA BAR beer&music resto.   Тут учасників дивували спеціально створеною холодильною кімнатою, широком асортиментом смачних напоїв – окрім пива, ще й вин, коктейлів та інших міцних напоїв. І фішкою ресторану – ідеально облаштованою VODKA ROOM, яка забезпечує правильне зберігання горілки. Відвідини пабу завершились дегустацією популярних сортів пива, пивних коктейлів і вин у поєднанні з пивним меню – популярними закусками та снеками.

Вперше ми відвідали Форум пивоварів і рестораторів ще два роки тому, і тоді ми тільки задумувалися над тим, щоб облаштувати власну пивоварню. Захід виявився для нас дуже корисним, оскільки ми познайомилися з пивоварами, які опісля допомагали з встановленням нашої пивоварні. Напрочуд цікавими були виступи представників технологічних компаній, – ми відкривали цей світ по-новому, адже раніш не були пов’язані з пивоварінням. Цьогорічний захід можна назвати майданчиком для комунікації й обміну досвідом. Протягом першого дня ми спілкувалися про крафт і тенденції пивного ринку, а під час другого відвідуємо київські пивні заклади, що дуже важливо для нас, оскільки дозволяє перейняти досвід, познайомитися з колегами, посмакувати якісним пивом й гарно провести час, – розповів власник пивоварні Південна Степова Броварня «Дрофа» Юрій Зелінський.