У Чехії вчені зварили класичний лагер із черствого хліба

17 ноября 2021

Лагер
В надії скоротити кількість харчових відходів науковці Університету сільського та лісового господарства імені Менделя у Брно зварили класичний чеський лагер із непроданого зачерствілого хліба.

З моменту запуску проєкту вони підготували понад 30 рецептів лагерів та кілька рецептів пива верхового бродіння.

Навіть нез’їдений хліб — це певною мірою витрата. Не думайте, ми не беремо брудний чи пліснявий, тільки той, який не встигли продати і він зачерствів, — сказав Мілан Гершл з Інституту сільськогосподарської, харчової та екологічної інженерії.

Дослідників на цей проект надихнули американські та британські методи пивоваріння. Однак у їхніх варіантах використовуються різні види випічки, внаслідок чого виходить пиво, не схоже на класичне чеське. Тому вчені Брно прагнули створити особливий рецепт чеського лагера, який можна було б також приготувати з різних сортів хліба.

У проєкті пиво готують двома способами. Одна група варить пиво виключно з нез’їденої чи непроданої випічки, а інша випікає хліб самостійно. Завдяки вмісту круп можна замінити частину солоду хлібом.

Коли ми готуємо нові рецепти та використовуємо випічку з тієї чи іншої торгової мережі, насамперед ми маємо провести аналіз — наприклад, дізнатися, скільки у цьому хлібі жиру чи солі. До того ж ми вирішили спробувати пекти самі, щоб надалі дослідити вплив різних сортів хліба на смак, — уточнив Томаш Грегор з Інституту харчових технологій.

Ці технології можуть стати в нагоді пивоварням – великим і маленьким, а ще людям, які варять домашнє пиво для власного споживання. Згодом вчені планують спробувати приготувати на хлібі інші стилі пива.

Я куштував пиво з різних партій, яке ми зробили, і кожне було по-своєму добрим. Люди, безперечно, мають бути відкриті до нового — інакше немає сенсу пити наше альтернативне пиво. Коли я додаю хоча б половину буханця на стадії приготування, смак змінюється. Але при цьому від справжнього класичного пива напій, що вийшов, не так вже й відрізняється», — додав Грегор.

Представлені рецепти будуть схожі на класичні чеські  лагери або пиво верхового бродіння з сильним солодовим смаком, більш хмелеві та гіркі.

Читайте також: «Качка brewery»: одеський крафт, покликаний приносити задоволення!