«заХалявна книжечка біртендерства»: новий проєкт про пиво, дефекти й особливості старіння/зберігання цього напою

13 октября 2020

заХалявна книжечка біртендерства
Учора перекладачка, пивна суддя Лана Світанкова презентувала частину проєкту «заХалявна книжечка біртендерства». У першій частині довідника йдеться про барно/пивоварні дефекти.

За словами авторки, тут кожен охочий зможе знайти інформацію і про чистоту келиха, і капслоком «не совайте носик крана у пиво», і супер-стиснутий стилевий довідник, і про старіння/зберігання пива, і про більш нематеріальне типу взаємодії на рівні людей.

Про ідею створення довідника розповідає авторка Лана Світанкова:

Ідея зробити щось подібне крутилася в голові уже давно – як у формі посібника для моїх безпосередніх колег, так і вільного збірника інформації для тих, хто хоче розвиватися й робити пивну галузь кращою. Остаточно сформувалася ця думка, здається навесні, коли мене запросили підготувати лекцію для барменів про пиво. Лекція не відбулася з певних причин, але я почала до неї готуватися, і зрозуміла, що існують певні речі, які я бачу та чую у закладах регулярно, які не йдуть на користь нікому – ні закладам, ні пивоварням, ні любителям пива, ні пивній культурі в цілому, і можливо, працівники барів про це навіть не здогадуються.

Звісно, бармен не вирішує все і завжди на 100%, є ще політика власників закладу та інші фактори. Але якщо інформація хоча б стає доступною – це уже крок уперед. Працювати над текстом я почала приблизно місяць тому, на жаль, вільного часу ніколи не вистачає. Хочеться охопити максимально все, але не робити інформацію сухою і нудною, мова буде формату блогу, як розмова з друзями.

Візуалізувати довідник допомагатиме Юрій Заграновський, автор проєкту Astro Beer Duck.