Не встигли обрати кращі броварні України під час V Дегустаційного конкурсу East European Beer Award і нагородити їх під час Х Форуму пивоварів і рестораторів, як відправились на один із найбільших фестивалів крафтового пива в Україні – Craft Beer & Vinyl Music Festival. Цьогоріч восьмий фестиваль понад 50 пивоварень з різних куточків України. Триденна програма була насичена морем пива та розмаїттям смаколиків, також на учасників чекали: виставки, інсталяції, перформанси з музикою й вечірки. Інформаційний партнером фестивалю, традиційно, стали журнал Beer.Technologies&Innovations і сайт beertechdrinks.com. Журналісти проєкту заглянули за лаштунки заходу й готові розповісти про фестиваль.
Передувала фестивалю галузева конференція, під час якої представники асоціації «Незалежні броварні України» спільно з головою комітету з питань економічного розвитку у Верховній Раді України IX скликання Дмитром Наталухою обговорили законопроєкти №5118 та 5119, які передбачають: збільшення граничного обсягу виробництва пива, зменшення ставки акцизу та скасування оптової ліцензії.
За словами пивоварів, ці зміни просто необхідні для розвитку галузі.
Як наголошує засновник пивоварні «Ципа» Олександр Шаталов, нині дуже мало пивоварень, які використовують свій робочий потенціал на максимум, хоча сплачують досить великі податки, що в умовах карантину дуже складно. Підтримка крафтових пивоварень просто необхідна, адже не варто забувати, що пивоварні створюють нові робочі місця та розвивають пивну культуру.
Наливали на Craft Beer & Vinyl Music Festival 2021 пивоварні, ресторани-пивоварні з усієї країни: Театр пива «Правда», Kumpel Beer, Rebrew, Ципа, Hoppy Hog Family Brewery, Brew Bear, Zen Brewery, Duben Bräu, Станіславська Гальба, Хмільний лев, Varoshske Beer, Luchan Brewery, Gonzo Brewery, Rodbrau brewery, Київська Мануфактура Пива, Molfar brewery, Andrii’s Brew, Mateich Craft Beer, Varvar brewery, Green elf, Copper Head, Plemya, Red Cat Brewery, Ягер, Volta brewery, Дідько, Sho Brewery, MOVA brewing co., Волинський Бровар, Father’s Brewery, Vavilon Craft Brewery, First Dnipro Brewery, Faynebeer, Brater, 2085brewery, Underwood Brewery, DiD Craft Beer, Пивная Дума, «КАНТ», Berryland Cidery, «Пивний Гном», Kyiv Local Brewery, HREW BREW Brewery, Rock Dog Brewery, Вander Brau та Шифр.
За слова засновника пивоварні Пивна Дума Сергія Гойка, нині світ поступово відновлюється і повертається до звичного ритму життя. Пивоварні переформатовуються відповідно до карантинних обмежень. Фестивалі сприяють розширенню кола споживачів і обміну досвідом між пивоварами.
Сьогодні відбувається процес адаптації пивоварень. У нас був запланований вихід на берлінський пивний ринок. Ми організували колабораційну варку з пивоварнею Braufactum – ячмінне вино з копченою грушею, витримане 15 місяців у дубовій бочці з українського коньяку «Тісса». Презентація мала бути ще 24 листопада в Берліні, проте її довелось скасувати. Незважаючи на складну ситуацію, кожна пивоварня планує роботу й намагається підлаштуватися під нинішні умови. Пиво було, є, і буде. Для пивоварів важливо розуміти, чого хоче споживач, під час фестивалю є можливість почути відгуки споживачів. Наприклад, нас за знають за фірмовим пшеничним боком. Також ми збираємось на осінній фестиваль, адже Львів – місто не кави, а пива. Тут поважають і дуже чекають пивоварів.
Відвідали фестиваль і представники пивної торгівлі, зокрема співвласник магазину авторського пива «Draft and Craft» Геннадій Драган.
Це цікавий та приємний захід, під час якого можна поспілкуватись із друзями-пивоварами й познайомитись з новими броварнями. Кожна пивоварнія захопила з собою якісь новинки. Пивовари на фестиваль привозять свої найкращі сорти й одразу продають їх, і нам доводиться чекати наступних варок, щоб поставити собі на кран.
Пивоварня Bartik beer і Brew bear на фестиваль привезла з собою десять сортів.
На фестивалі ми всі три дні. Це дуже позитивний привід нарешті зібратись, адже всі дуже давно не бачились. Фестиваль ми відвідуємо сьомий рік поспіль і у нас вже є постійні відвідувачі. Нині люди більше цікавляться фруктовим пивом. Щодо заданого організаторами пива, то ягідне пиво ми постійно варимо. Здебільшого, це сезон і з персиками, чорницею, ожиною, – розповідає головний пивовар Bartik beer Василь Курляк.
Приймали на фесті й домашніх пивоварів: Kot Brau, O2xygen, Efir Brewery, NoeN brewery, Burning Head Brewery, Друга підпільна броварня і DOMBrewery.
Сьогодні ми зібрались на восьмому фестивалі, а вперше ми відвідали шостий фестиваль кілька років тому. Нині презентуємо 14 сортів пива, серед яких і наші класичні, і відібрані спеціально до фестивалю. Під час відвідування таких заходів можна помітити, як зростає рівень пивоварень та якості пива. На фестивалі є можливість скуштувати пива, поспілкуватись з пивоварами й обмінятись досвідом, – розповідає пивовар Burning Head Brewery Сергій Бабчук.
За традицією, «Театр пива «Правда» оголошує стиль пива, в якому колегам пропонують позмагатися в майстерності. Стилем весняного фесту стало пиво з додаванням ягід.
На фестиваль завжди беремо з собою і звичні сорти, і новинки. Сьогодні з нового у нас березовий ель на сезонних дріжджах, зварений на березовому соці замість води. Ще цікавинка, якої досі не було в Україні – biére de garde. Також сезонний бретт з журавлиною. Власне, це пиво зварене спеціально до фестивалю, – розповіла мікробіологиня і доглядачка бочкової програм Varvar Олена Дерій.
Також упродовж трьох днів на території кав’ярні !FEST COFFEE MISSION працював ярмарок вінілів. Для наймолодших діяла ігрова зона з розвагами.