Як українські пивоварні виходять з карантину

27 августа 2020

Карантин і пиво
Нещодавно аналітики відзначали розквіт крафтового пивоваріння в Україні. Почала розвиватися культура споживання, а на ринок вийшли нові компанії,  у пабах і магазинах з’явилось  чимало нових стилів. За останні кілька років відкрилися десятки нових міні-пивоварень, а «старожили» ринку нарощували потужності та  відкривали власні заклади, створювали роздріб. Коронакриза прийшла неочікувано,  особливо сильно вдарила по малому бізнесу.  Про життя пивоварень в умовах виходу з карантину читайте далі.

Броварням довелось оперативно підлаштовуватися під виклики пандемії, дехто одразу зачинив свої двері, частині довелось суттєво зменшити обсяг виробництва, інші перейшли на доставку й продаж в  інтернеті. Лише кілька місяців тому пивоварні частково почали відновлювати свою роботу, спочатку працювати дозволили літнім майданчикам, нині ж вони поступово повертаються до звичного темпу.

Генеральний директор і засновник Гуцульської крафтового пивоварні «Ципа» Олександр Шаталов  акцентував, що більшість крафтових пивоварень, у тому числі його пивоварня, призупинили виробництво і втратили 90% каналів збуту за час карантину.

Більшість пивоварень зупинили виробництва і торгували тим, що зварили до карантину. Але, продавали власне пиво – це голосно сказано. Адже всі пивоварні втратили до 90% свого збуту, який був сконцентрований в ресторанах і невеликих пабах.

За словами, засновника  Театру пива «Правда» Юрія Заставного, карантин – погана штука для бізнесу, але добра для креативу.

Маємо вже з 20+ новинок за кілька місяців. Переважно в кегах, бо це працює десь так: спочатку обговорюємо  процес запуску напою – завдання пива, нагода для споживання, складники, бачення результату. Далі перша варка, спостереження за бродінням/дозріванням, запуск на крані, враження гостей, дивимось за розвитком після готовності. Якщо нас самих чіпляє, запускаємо в пляшку. Якщо хочеться щось допиляти, робим ще партії на кран. Іноді одразу варимо на пляшку, якщо на 90% впевнені у результаті. Це більше стосується класики (наприклад, свіжий Hoppy Wheat, назва – Аджигольський Маяк, вихід у світ – 12 серпня), – розповідає Юрій Заставний.

Серед пивних новинок у «Правді»: Борщ з Сметаною(kettle sour з буряковим фрешом), UPA (червоний житній ІРА), Солена Карамель, Вишневий Дуббель  та ін.

Для пивоварні «Волинський Бровар» цей час став поштовхом для розширення асортименту, збільшення частоти варок і нарощування потужностей.

Карантин для нас – не шлагбаум чи трамплін, для того, щоб щось робити або навпаки зупинятись, – ділиться Микола Іващишин.

Зокрема, на виробництві, у варильному та одному з бродильних цехів змінили підлогу на витривалу, професійну, розраховану для харчового виробництва.  Також встановили нове американське обладнання для розливу пива Meheen 2 Lane Bottling Station, завдяки якому можна контролювати дозування напоїв, швидкість заповнення тари, кількість вуглекислого газу, що  впливає на стабільність продукції. Якісне крафтове пиво – це поєднання унікальної рецептури, довершеної технології та спеціалізованого обладнання. Останнє неабияк впливає на виробництво, тому на пивоварні встановили нову систему кондиціонування повітря Atlas Коpcо. Що цікаво, під час карантину директор пивоварні створив два нових рецепти пива.

СЕО Underwood Brewery Євген Подлєсних про карантин на броварні розповідає так:

Під час карантину, як і багато пивоварень, ми пережили невеликий період простою. Потім прийшло усвідомлення того, що життя продовжується й потрібно далі продовжувати варки, оскільки навіть вдома ми п’ємо пиво.

Одначе й навіть за таких умов на пивоварні вдалось дещо покращити.

До карантину нам не вистачало часу для того, щоб запустити сайт, от якраз і реалізували задумане. Запустили цей проєкт і займаємося його розвитком і просуванням. Ми почали продавати пиво в Інтернеті й розкриваємо потенціал такого виду продажу. Також налагодили доставку так, щоб споживач максимально швидко отримав своє якісне пиво, – додає Євген.