V Дегустаційний конкурс пива та сидрів East European Beer Award 2021 стартував!

22 апреля 2021

Дегустаційний конкурс
21 квітня розпочалося наймасштабніше пивне змагання East European Beer Award-2021. Цьогоріч своє пиво на конкурс представили 87 пивоварень. За перемогу борються 411 зразків у 22 категоріях.  Відповідальну місію наосліп оцінювати зразки взяли на себе 92 пивних суддів з України і з-за кордону, серед яких сертифіковані сомельє, представники Асоціації сомельє України, Асоціації барменів України, експерти ринку, представники пивної торгівлі і лише 30% представників пивоварень! Протягом двох днів, 21-22 квітня суддівська колегія обирає краще пиво й сидри у 22 категоріях. Імена «золотих» переможців і володаря Гран-Прі стануть відомі під час Урочистої церемонії нагородження, яка відбудеться 23 квітня в рамках Х Міжнародного Форуму пивоварів і рестораторів.

Як зазначила під час відкриття Дегустаційного конкурсу його засновниця, керівник медіагрупи «Технології та Інновації» Катерина КОНЄВА, за п’ять років, що минули від часу створення і проведення першого незалежного Дегустаційного пивного конкурсу в Україні, число учасників пивного змагання збільшилося втричі, в рази виріс і ринок пива України, насамперед, крафтового.

Як усе починалося? В 2016 році ми, медіагрупа «Технології&Інновації», провели в Києві в пивному ресторані Брюгге Перший Форум пивоварів та рестораторів. Вперше в Україні зібралися разом представники дуже молодої галузі – виробники крафтового пива. В рамках Форуму відбулася народна дегустація пива, підсумки якої ми підвели шляхом простого опитування. Вже тоді стало зрозуміло, що для підвищення якості пива, для покращення продажів вкрай необхідний справжній Дегустаційний конкурс. Сьогодні ми маємо 411 зразків пива і сидрів і 87 учасниць пивоварень й сидрівень. Вітаю наших шановних учасників, які створили на конкурс своє найкраще пиво. А це майже всі українські пивоварні, є також учасники з Чехії, мали бути з Грузії, Білорусі, Молдови, але завадив коронавірус, на жаль. Ми маємо рекордсменів з подачі зразків – це Альтбір з Харкова, які надали аж 36 зразків пива!, це пивоварня Ale Point, теж Харків, від них ви продегустуєте 23 зразки пива. Але, насправді, перемогти можна із 1 зразком, і наш конкурс це не раз підтверджував.

Привітали учасників і співорганізаторка дегустаційного конкурсу, директорка «Київської пивної ліги» Міла НАЛИВАЙКО, представник Асоціації «Незалежні броварні України», пивовар Fanatic і FDB Дмитро НЕКРАСОВ і представник Асоціації сомельє України Іван ПЕРЧЕКЛІЙ. Незалежним спостерігачем Дегустаційного конкурсу виступила юридична компанія «Павлович і партнери».

Для того, щоб пиво було достойно представлене на конкурсі, Ексклюзивний партнер Конкурсу компанія Concept Glass надала бокали для дегустацій.

Ми на пивному ринку України близько 16 років, – каже Юлія Васильчук, директор компанії Concept Glass. – Нам дуже приємно бути частиною цього кластеру й розвивати пивний напрямок. Пиво – це той напій, який потребує особливого ставлення і особливого посуду!

Як зазначив віце-президент Асоціації сомельє України Іван ПЕРЧЕКЛІЙ, особливістю Дегустаційного конкурсу East European Beer Award є те, що тут передбачено як експертну оцінку досвідчених дегустаторів, так і споживацьку оцінку. І спільними зусиллями можна вивести п’ятірку зразків, які сподобались і експертам, і любителям пива.

Конкурс, традиційно, розпочали з інструктажу для пивних суддів. Олексій Чабан, представник Київської Пивної ліги, ознайомив учасників із правилами дегустації. Упродовж двох днів дегустації одночасно працювало 6 дегустаційних столів, по 10 пивних суддів кожен, які повинні були за невеликий проміжок часу поставити оцінки 10 зразкам пива, в тій чи іншій категорії. Головний критерій – це відповідність зразка умовам категорії (стилю) пива.

Упродовж двох днів у залі Дегустаційного конкурсу працюють і стенди технологічних партнерів, які своєю основною метою бачать технологічне вдосконалення пивоварень. Це, зокрема, такі компанії, як: Тарі, Fermentis, «Донау Лаб Україна», «Дьолер»,
Angel yeast, «Харвест Агрохім Україна», «Термо -Паб», Concept Glass.

Зокрема, нові рішення для укупорювання пляшки презентував представник італійської компанії Тарі В’ячеслав Шиш.

 Цей рік видався досить складним для всіх. Проте нам вдалось вдосконалити й модернізувати пробку для пива Mekano. Також ми реалізували новий екологічний проєкт у Лондоні про багаторазове використання тари для пива.

Також на учасників Конкурсу чекає презентація смаколиків  від фуд-партнерів Конкурсу: «Теплі моря» Franko snail, «Бахус», Belosvet, Frank Escargo. Своїми враженнями від конкурсу поділився власник компанії «Теплі моря» Євгеній Ткач.

Ми досить часто беремо участь у різноманітних фестивалях і конкурсах. Ось уже кілька років є партнерами й Дегустаційного конкурсу та Форуму пивоварів і рестораторів. Такі конференції – це майданчик для спілкування між виробниками продукції, власниками пивоварного та ресторанного бізнесів. Це дозволяє налагодити конструктивний діалог.

А 23 квітня, під час Х Форуму пивоварів і рестораторів, на урочистій церемонії будуть оголошені імена золотих, срібних і бронзових переможців, а також всі учасники отримають відзнаки пивного змагання.