Підсумки East European Beer Award – 2018 та нові перспективи конкурсу

06 сентября 2019

Аналітика конкурсу
Неможливо йди далі, розвивати бізнес і галузь, не проаналізувавши вже пройдений шлях, не зробивши роботу над помилками. Тому VII Форум пивоварів та рестораторів почався з аналітики. Говорили про підсумки проведення Міжнародного Дегустаційного конкурсу East European Beer Award – 2018, що став своєрідним зрізом ринку, а також про нове в Положенні конкурсу – 2019. В обговоренні взяли участь модератор – Юрій СЕМЕНОВ, співзасновник та керівник Київської Пивної Ліги, Віктор ГОЛОВКО, VG brewery, Пршемисл БРОЖ, «Кант», Володимир ПАШКО, «Донау Лаб Україна».

– Завдання конкурсу – розвиток і підвищення пивної культури, культури споживання, пивоваріння, підвищення якості пива. Ми почали відразу з 11 категорій, збільшивши їх на наступний рік до 13. У першому конкурсі брало участь 35 пивоварень зі 130 зразками пива, в другому – вже 54 пивоварні з 365 зразками. Кількість пивних суддів збільшилася з 38 до 72! І в цьому році, вже на третьому EEBA, ми очікуємо на збільшення всіх показників. Галузь розвивається, і люди хочуть зрозуміти, яке ж пиво в категорії краще. East European Beer Award – етап між споживачем пива і його виробником, тому що оцінюють пиво споживачі, нехай навіть половина з них – пивовари. Конкурс дає можливість налагодити комунікацію: коли виробник робить якесь пиво і пише на пляшці стиль і сорт, що споживач чекає від цього пива, – пояснює Юрій Семенов. – Наше завдання – не роздати медалі, а зробити так, щоб галузь розвивалася, щоб хорошого пива споживали більше. І підкреслюю, пивоварам, які нічого не виграли, не потрібно засмучуватися! Навпаки, ви отримуєте колосальний фідбек, вже знаючи, якому пиву надає перевагу споживач. Пробуйте це пиво і робіть висновки: що і як вам потрібно змінити.

Окремо спікери торкнулися теми медалей East European Beer Award. На жаль, більшість переможців конкурсів не використовують усіх маркетингових можливостей, які вони дають. Адже медаль – це не просто красива «штучка», вона допомагає продавати! Споживач, коли приходить на фестиваль або в заклад, обов’язково захоче спробувати пиво, відзначене нагородою. Також це можна вказувати на етикетках. Адже зварити один з  кращих сортів серед 265 зразків на конкурсі – досягнення, про яке варто голосно заявляти.

Нагадаємо, VII Форум пивоварів та рестораторів відбувся  18-19  червня у Львові: деталі – у пост-релізі.

До зустрічі на наступному Форумі, що відбудеться 10-11 жовтня у Рівному! Напередодні, 8-9 жовтня, обиратимемо краще крафтове пиво країни на конкурсі East European Beer Award 2019!