Положення про відкритий український Дегустаційний конкурс пива East European Beer Award 2020
13 января 2020
Для участі в конкурсі необхідно до 28 лютого 2020 р. заповнити попередню заявку на участь, після підтвердження організаторів оформити та відправити на e-mail info@uabeerawards.com заповнені файли для зразків конкурсного пива, сплатити реєстраційний внесок 600 грн за кожен зразок пива і надати не менше 6 літрів кожного заявленого зразка в пластиковій чи скляній тарі або в жерстяних банках не пізніше, ніж за 24 години до початку дегустаційного конкурсу (тобто до 10:00 10 березня 2020 р.) Кількість зразків від одного виробника (бренду) не обмежена.
Доставка зразків здійснюється за рахунок конкурсантів за адресою: Україна, Рівненська обл., Рівненський район, с.Колоденка, вул.Зелена, 53, готель-ресторан «Айвенго». (траса Київ – Чоп, 328 км). Організатори не несуть відповідальності за пакування та доставку зразків пива на конкурс.
За результатами Дегустаційного конкурсу будуть визначені кращі зразки в кожній категорії (золота, срібна і бронзова медалі), а також Гран-прі конкурсу – пивоварня (бренд) за найбільшу кількість нагород у категоріях.
Суддівська колегія:
Суддівська колегія формується з професіоналів і ентузіастів пивної галузі. Це представники компаній-учасників конкурсу, а також незалежні пивні судді. Мінімальна кількість пивних суддів – 50 осіб.
Кожен учасник конкурсу може подати заявку до суддівської колегії на одного свого пивного суддю (дегустатора). Заявку для реєстрації незалежного пивного судді заявник може подати через сайт до 10 березня 2020 р. Рішення про зарахування до складу пивних суддів організатори приймають на підставі наданих даних (дегустаційний і пивоварний досвід, наявність свідоцтв та сертифікатів, виданих Kyiv Beer Academy, London Beer Academy, Prague Beer Academy тощо). Організатори залишають за собою право запросити до участі у Суддівській колегії експертів пивоваріння з-за кордону.
Категорії 2020
- Pale Lager – світле пиво низового бродіння, початкова щільність – 10-12,99%. Гіркота – 10-35 IBU.
- Pale Lager Special– світле пиво низового бродіння, початкова щільність – від 13%. Гіркота – 10-35 IBU.
- India Pale Lager – світле пиво низового бродіння з використаням технології холодного (сухого) охмеління.
- Dark Lager– темне пиво низового бродіння, початкова щільність – 10-13%. Гіркота – 10-35 IBU.
- IPA – світлий ель верхового бродіння, початкова щільність – від 12 до 17%. Гіркота – від 40 до 70 IBU.
- Double IPA – світлий ель верхового бродіння, початкова щільність – від 15,5% до 20%. Гіркота – від 60 до 120 IBU
- Pale ale – світлий ель верхового бродіння, початкова щільність – 12-15%. Англійський або американський стиль допускаються. Гіркота – 25-60 IBU.
- Porter/Stout – темне пиво верхового/низового бродіння з використанням спеціальних солодів. Початкова щільність – від 12% до 14,99%. Гіркота – від 20 IBU. Без лактози та інших добавок.
- Porter/Stout Special – темне пиво верхового/низового бродіння з використанням спеціальних солодів, початкова щільність – від 15%. Гіркота – від 20 IBU. Без лактози та інших добавок.
- Sweet Stout – темне пиво верхового бродіння з використанням спеціальних солодів та злаків з добавками у виді лактози, кави, какао, шоколаду, солодких натуральних сиропів та ін.
- Weizenbier – пшеничне пиво німецького типу верхового бродіння, відсоток пшеничного солоду не менше 30%. Без використання у виробництві добавок у вигляді спецій та цитрусових.
- Witbier – пшеничне пиво у бельгійськом стилі з використанням несолодженої пшениці та добавок у вигляді спецій та цитрусових.
- Flavor Beer (Herbal/Ginger/Root/Gruit) – допускається пиво верхового або низового бродіння з використанням натуральних ароматизаторів у вигляді трав, спецій, сиропів, грюта тощо. Початкова щільність – від 10 до 16 плато. Кольоровість – від 2 до 60 EBC.
- Belgian Style Ale – світле або темне пиво верхового бродіння в бельгійському стилі. Кольоровість – від 2 до 60 EBC. Обов’язкове використання бельгійських штамів дріжджів. Гіркота не обмежена. Сухе охмеління допускається. Початкова щільність – від 12 до 14%.
- Belgian Strong Ale – світле або темне пиво в бельгійському стилі верхового бродіння. Кольоровість – від 2 до 60 EBC. Обов’язкове використання бельгійських штамів дріжджів. Гіркота не обмежена. Сухе охмеління допускається. Початкова щільність від 14%
- Red/Amber/Semi dark – напівтемне пиво верхового або низового бродіння. Кольоровість – від 20 до 40 EBC. Гіркота – від 10 IBU.
- Sour/Wild – пиво, що вироблено з використанням спеціальних мікроорганізмів або методом kettle souring (sour mash), допускаються версії з додаванням ягід, сиропів, трав, фруктів, тощо.
- Special Beer – все інше пиво, що не потрапляє до попередніх категорій. Світлі або темні елі або лагери, будь-які експериментальні сорти без обмеження за рівнем кольоровості, гіркоти, початкової щільності.
- Sweet Cider – ферментований напій з яблучної або грушової сировини. Допускаються добавки у вигляді ягід, фруктів та сиропів Залишкова щільність 2,6-5,1 Plato
- Dry Cider – ферментований напій з яблучної або грушової сировини. Допускаються добавки у вигляді ягід, фруктів та сиропів Залишкова щільність 1,3-3,8 Plato
Процес дегустації, оцінювання та нагородження:
Об’єктивність оцінювання забезпечується в рамках однієї категорії методом сліпої дегустації візуальним та органолептичним методами в кілька раундів за такими параметрами:
– колір (Color);
– аромат (Aroma);
– смак (Flavor);
– смакові відчуття (Mouthfeel);
– загальне враження (overall impression).
Перед першим туром кожної категорії відбувається детальній інструктаж пивних суддів для більш чіткого визначення критеріїв оцінювання та запобігання помилок
За результатами першого раунду відбираються максимум 50% зразків пива, що беруть участь у конкурсі, з найкращими оцінками. Вони проходять у 2-й раунд. За результатами другого раунду відбираються максимум 50% зразків з найкращими оцінками в цьому раунді, які виходять у фінальний раунд. За результатами фінального раунду відбираються три зразки з найкращими оцінками. Зразок, який отримав найвищу загальну оцінку за результатами фінального раунду, нагороджується золотою медаллю у відповідній категорії. Наступні два зразки, відповідно, нагороджуються срібною та бронзовою медалями у відповідній категорії. У разі, якщо сума балів яких-небудь з трьох зразків з найвищими оцінками збігається, проводиться коригуючий тур серед цих зразків, за результатами якого визначаються переможці.
У випадку, якщо кількість зразків, заявлених на конкурс в одній категорії, буде менше 7, організатори залишають за собою право об’єднати найближчі категорії, схожі за стилем.
У першому раунді беруть участь усі заявлені на конкурс зразки. У випадку, якщо кількість зразків у першому раунді буде перевищувати кількість дегустаторів і можливості наливу, раунд розділяється на кілька турів.
Після визначення переможців у всіх категоріях проводиться присудження Гран-прі. Це нагорода яку отримує пивоварня (бренд), що здобуде загальну найбільшу кількість нагород (золотих, срібних та бронзових медалей) у категоріях.
Незалежний спострігач конкурсу:
Незалежним спостерігачем дегустаційного конкурсу East European Beer Award 2020 є патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери», яка виступає гарантом якісного та незалежного опрацювання результатів конкурсу та прозорості його проведення згідно з цим положенням.