Головні пивні події в Україні: очікування та сюрпризи

08 Лютого 2021

Пивоваріння
Українське крафтове пиво розвивається в останні роки шаленими темпами. Число мікро-, міні-, малих і середніх пивоварень, за приблизними оцінками, сягнуло двохсот. Пивовари активно шукають нові стилі, придумують рецептури, опановують сучасні технології, щоб дивувати споживачів унікальним авторським продуктом. Власне, переконатися в масштабності крафтового руху в Україні можна під час Міжнародного Дегустаційного конкурсу East European Beer Award (31 березня – 1 квітня 2021 року, м. Рівне, готельно-ресторанний комплекс «Айвенго») і Х Форуму пивоварів і рестораторів (22-23 квітня 2021 року).

Ювілейний Дегустаційний конкурс пива та сидрів відбудеться 31 березня – 1 квітня 2021 року, захід приймає готельно-ресторанний комплекс «Айвенго». Організаторами пивного змагання є медіагрупа «Технології та Інновації» спільно з Українським об’єднанням пивних сомельє Київська Пивна Ліга.

Результати чотирьох попередніх конкурсів свідчать про те, що East European Beer Award – це не просто пивне змагання. Захід, розширюючи горизонти споживання та виробництва, рухає вперед не тільки пивну галузь, а й у цілому підвищує культуру споживання напоїв, популяризує якісне пиво як вишуканий натуральний напій. Кожного року в Дегустаційному конкурсі беруть участь усе більше пивоварів, географія його кордонів впевнено розширюється.

Незмінними залишаються базові принципи конкурсу – прозорість, незалежність та об’єктивність. Організатори акцентують, що вони не варять пиво, а лише сприяють розвитку пивоваріння і популяризації пива як натурального, вишуканого напою. Місце проведення Конкурсу також є вільною територію – готельно-ресторанний комплекс «Айвенго» не має власної пивоварні і не бере участі в конкурсі. А найголовніше, система оцінювання зразків пива побудована максимально прозоро, відкрито і зрозуміло. Будь-хто може перевірити виставлені оцінки, порівняти те чи інше пиво з іншим у даній категорії, а ще – отримати кваліфіковані консультації від експертів.

Реєстрація зразків пива розпочалася 1 листопада 2020-го й триватиме до 26 березня 2021 року.

Головна умова для участі в конкурсі – це високоякісне та унікальне пиво. Організатори не дискримінують пивоварів за обсягами виробництва та рівнем обладнання, не ділять виробників на малих, середніх та великих.

До участі в Дегустаційному конкурсі East European Beer Award запрошуютьcя пивоварні з України та закордону, контрактні пивовари, а також компанії-імпортери пива, зі зразками пива іноземних компаній.

Дегустацї відбудуться 31 березня – 1 квітня в Рівному, на базі готельно-ресторанного комплексу «Айвенго», де конкурс East European Beer Award отримав постійну прописку.

Конкурс пройде за підтримки потужної Асоціації сомельє України, з участю експертів міжнародного рівня. Незалежним спостерігачем на East European Beer Award 2021 є патентно-правова фірма «Павлович і компанія», яка виступає гарантом якісного та незалежного опрацювання результатів конкурсу та прозорості його проведення.

 До суддівської колегії запрошуються пивовари, технологи, власники пивоварних підприємств, представники торговельних і ресторанних мереж, пивних ресторанів, барів та пабів, дегустатори, дистриб’ютори, пивні ентузіасти.

Завершуватиме другий день дегустацій, 1 квітня, дружня вечеря для учасників та пивних суддів з обговоренням конкурсу, зразків, тенденцій ринку. Адже East European Beer Award – це не тільки конкурс, а й єдиний у країні майданчик для живої аналітики, масштабного зрізу ринку та обміну думками.

Теми Х Форуму пивоварів і рестораторів

Через два тижні, 22-23 квітня відбудеться масштабний з’їзд професіоналів пивної галузі країни.
Х Форум пивоварів і рестораторів стане справжнім майданчиком презентації останніх інноваційних технологічних напрацювань для пивоварної та ресторанної сфери. Під час ювілейного Форуму учасники обговорюватимуть ситуацію в українському та європейському  крафтовому пивоварінні,  дискутуватимуть на тему: «Варимо пиво з добавками: фруктове пиво, бірмікси, біртейлі. Перш за все – це:  надійне обладнання, правильна водопідготовка, відібраний хміль, спеціальний солод чи смак і професіоналізм пивовара?».

Цікавими стануть теми: роль краудфандингу у відкритті пивного закладу,  організація пивних турів, пивний маркетинг і премудрощі фудпейрингу. Пивовари познайомлять із, популярними нині мідами, презентують крафтові сидри. Завершуватиме конференц-день урочиста Церемонія нагородження V Дегустаційного конкурсу East European Beer Award. А на другий день учасники заходу відправляться у традиційний пивний тур «Крафтовий шлях», під час якого дізнаються із кращими пивоварнями, пабами й пивними маркетами.

З приводу партнерства:

Лариса Товкач: +38 (097) 968-95-16sad.nti@ukr.net,
Анна Панкратенкова: +38 (097) 7592583reklama.nti@gmail.com