Переможне пиво: секрети успіху від пивоварень-переможниць Дегустаційного конкурсу East European Beer Award

03 Березня 2021

Дегустаційний конкурс
Мабуть, кожен із пивоварів не раз ставив собі питання: як перемогти на Дегустаційному конкурсі? Яке пиво треба зварити, щоб судді його помітили і високо оцінили? Скільки треба подати зразків, щоб вірогідність попадання «в яблучко» була найвищою?

Читайте також: Переможці Дегустаційного конкурсу East European Beer Award. Рейтинг

Засновник і співорганізатор Дегустаційного конкурсу East European Beer Award медіагрупа «Технології та Інновації» нещодавно підрахувала, які пивоварні здобули найбільше нагород на пивному змаганні. У 2017 – 2020 роках у Дегустаційному конкурсі пива і сидрів East European Beer Award взяло участь 156 пивоварень і контрактних пивоварів. У число переможців, нагороджених золотими, срібними і бронзовими медалями, потрапили 58 пивоварень і виробників сидру. Журналісти проєкту Beer. T&I поспілкувалися із призерами конкурсу й дізналися про секрети успіху їхнього «переможного пива».

На минулорічний Дегустаційний конкурс пивоварня Altbier подала 30 зразків пива, позаминулого року – 15 зразків. З них нагороди 7 отримали у 2019-му, а в 2020-му – 9. Всього ж, за всю історію конкурсу пивоварня Altbier здобула 16 нагород і двічі завоювала Гран-прі. В чому ж секрет її успіху?

За словами генерального директора сім’ї закладів Altbier Сергія Коваленка, переможне пиво – це результат свободи творчості пивовара. Друге, – в асортименті броварні величезне розмаїття сортів, і кожен – це поєднання винятково натуральних високоякісних інгредієнтів з використанням останніх здобутків крафтового пивоваріння. Класика та сміливі експерименти чудово балансують, за що й отримали визнання.

Ми не плануємо зупинятися на досягнутому, – заявляє Сергій Коваленко. – Якщо раніше наша пивоварня йшла за модою, то зараз ми хочемо стати одними із законодавців пивної моди та створювати тренди.

Варто зазначити, що система оцінювання зразків пива (і сидрів) на Дегустаційному конкурсі пива і сидрів East European Beer Award, яка була запропонована співорганізатором Конкурсу  Київською Пивною лігою, є наближеною до олімпійської. Тобто, з числа усіх зразків у тій чи іншій категорії, які подані на Конкурс, пивні судді, в процесі кількаетапного оцінювання й відбору визначають лише три найкращих пива і присуджують їм третє (бронза), друге (срібло) і перше (золото) місця. Саме за такою системою працює ряд світових пивних змагань, – в тому числі й чеський конкурс Zlata Pivni Pecet, за зразком якого й будувалася робота українського Дегустаційного конкурсу.

Пивоварня Ale Point на East European Beer Award здобула 5 нагород. На думку засновників, успіх броварні – це бездоганно налагоджена система роботи виробництва, яка охоплює професійність працівників, якість обладнання та його обслуговування, сировини і дотримання вимог системи НАССР. Як стверджує засновниця пивоварні Ale Point Оксана Ільгова, запорукою успіху є вдало підібраний асортимент пива і, звичайно, найкращі якісні характеристики напою.

Ізмаїльська пивоварня – володарка семи нагород різних років пивного змагання. Засновники пивоварні, знову ж таки, наголошують на роках досвіду (пивоварні вже 11 років) і злагодженій роботі команди.

Секрет успіху – це поєднання креативу пивоварів, добірної сировини та сучасного обладнання. А ще важить творчість. На підприємстві часто використовують різні купажі солодів, хмелю (як вітчизняні, так і зарубіжні), дріжджі низового та верхового бродіння, а також експериментують з різними поєднаннями фруктів, спецій та несолоджених матеріалів, – коментує комерційний директор пивоварні Тетяна Пономарьова.

«Солом’янська броварня» завоювала, в різні роки, три медалі. Директор пивоварні Андрій Поздняков також стверджує, що найважливішою складовою успіху є творчість пивовара, який «і кухар,  і художник». А ще важить технологічне оснащення броварні:

Деякі сорти просто неможливо зварити, не застосовуючи ту чи іншу технологію, тому пивовару весь час потрібно відстежувати технологічні новинки і намагатися застосувати ці ноу-хау у власному виробництві.

Так, звісно, можна «раптом» перемогти в Дегустаційному конкурсі, всього один раз зваривши пиво. Але справжня перемога – це систематична, злагоджена робота, це постійний розвиток, вдосконалення і рух уперед. Як пивовара, так і всієї команди на чолі з власником пивоварні.

І все ж таки… Ваше пиво, шановні пивовари, щоб стати переможним, має бути не лише високої якості, а й виразним, ароматним, красивим,  і чітко відповідати заданій категорії, тому чи іншому стилю. І ще… не жалійте пива, подавайтеся в усі, які тільки можна, категорії, змагайтеся, і ваша перемога вас знайде!.

Заповнити заявку на участь!

Читайте також: Перемоги на пивних змаганнях: як отримати кеш за власні нагороди?