Суддівська колегія Дегустаційного конкурсу East European Beer Award-2021 в обличчях!

16 Лютого 2021

Cудді
21-22 квітня відбудеться ювілейний Міжнародний Дегустаційний конкурс пива та сидрів, який вже вп’яте організовує медіагрупа «Технології та Інновації» спільно з  з Українським об’єднанням пивних сомельє «Київська Пивна Ліга».  Щорічно захід не просто розширює кордони, а  й стає дедалі професійнішим. Нині активно формується список майбутньої суддівської колегії.  Про своє бажання взяти участь у конкурсі 2021 року в якості пивного судді й дізнатися більше про український крафт інформував пивний сомельє з Італії Фабріціо ДЕКАСТЕЛЛІ. 30-річний італієць працює у сфері пивного бізнесу, вивчав напрями пива та сидру в Англії, мистецтва дегустації в Німеччині, Англії та Італії. Також до списку пивних суддів долучилися суддя дегустаційних конкурсів Home Beer Awards і East European Beer Award Сергій Федорченко та відомий сомельє, віце-президент Всеукраїнської Асоціації Барменів, куратор та керівник дегустаційного конкурсу Independent Craft (п’ять конкурсів у 2020 році),  модератор конкурсу Wine&Spirits Ukraine, член Асоціації сомельє України Андрій Петровський.

Андрій Петровський працює в алкогольному бізнесі понад 25 років, але вважає, що його професійна кар’єра розпочалась у 1999 із посади бармена, а перед цим Андрій займав посаду заступника  директора з комерційних питань філії великої дистрибуційної компанії.

Півтора роки тому, у 2019 році, я розпочав навчання в Лабораторії сенсорного аналізу (LSA) Одеської Національної Академії харчових технологій, також отримав грант Німецької служби академічного обміну (DAAD) на наукові дослідження в університеті Гайзенхайм, – сьогодні це один з кращих наукових університетів з сенсорного аналізу у виноробної галузі та виробництві напоїв. Я також часто буваю на пивних конкурсах і зараз проходжу підготовку до сертифікацї BJCP (Beer Judge Sertification Program) – як результат маю чітке уявлення, яким має бути суддя дегконкурсу.

Сомельє і сам є керівником та куратором дегконкусу Indendent Craft (Крафтові дистиляти) і модератором конкурсу Wine&Spirits Ukraine.

Дуже важливо правильно організувати дегустаційну панель, учасники якої – найголовніший інструмент під час проведення таких заходів. Люди повинні не лише бути фахово підготовлені, та й калібровані. Експерти мають чітко розуміти, що саме вони оцінюють. Тут точно не підходить оцінка з розряду подобається або ні. Експерт передусім повинен розумітися в дефектах, які неприпустимі в тому чи іншому напої, щоб адекватно оцінювати гідні зразки. Саме завдяки такій глибокій експертній оцінці на конкурсі виробник зрозуміє, що саме йому потрібно допрацювати у виробничому процесі. Особливо важливий зворотній зв’язок. Чому зразок отримав чи не отримав нагороду, або за що його зняли з конкурсу.

За словами Андрія Петровського, українські пивні змагання рік у рік вдосконалюють процедуру проведення й прагнуть відповідати міжнародним стандартам, зокрема регламенту BJCP.

Для сомельє важлива практика, тому експерт має мінімум раз на тиждень щось дегустувати, аби не втрачати своїх навичок і перевіряти свої сенсорні відчуття.

Пивний суддя Home Beer Awards і East European Beer Award Cергій Федорченко ділиться власним досвідом оцінювання пива під час різних дегустацій.

Найбільше запам’ятався минулий Дегконкурс у Рівному: вразили атмосфера й масштаби. Під час пивного змагання судді оцінюють колір, смак, аромат, смакові відчуття та загальне враження. Судді важливо любити пиво, постійно вдосконалюватися, розумітись у пивних дефектах і практикувати свої навички.

Людям, які хочуть стати пивним суддями, експерт радить пройти спеціалізовані Курси пивних сомельє від КПЛ, або ж навчання на «Курсі-інтенсиві «майстер-пивовар» і, головне, постійно брати участь у сліпих дегустаціях.

До слова, Дегустаційний конкурс – це  не лише масштабна експертна оцінка кваліфікованих сомельє, науковців і технологів, а й широка споживацька оцінка, адже серед судів змагання також: журналісти, пивні блогери, організатори сліпих дегустацій, антапери, власники торгових мереж і ресторанів.

Завдяки загальній оцінці пивовари зможуть проаналізувати своє пиво, його основні органолептичні властивості,  відстежити тенденції  на ринку, і як результат запровадити кращі інновації у власну рецептуру.

Нагадуємо, East European Beer Award 2021 відбудеться 21-22 квітня в Ірпіні, приймає конкурс  комплекс «Конференц-Хол Ірпінь». До участі в конкурсі запрошуються як українські, так і закордонні пивоварні підприємства, пивні бренди будь-якого масштабу: від великих національних виробників пива до середніх і малих пивзаводів, ресторанів-пивоварень, міні-пивоварень і контрактних пивоварів.

Пивоварням: https://cutt.ly/8jE9frf

Запрошуємо пивоварів, технологів пивоваріння, пивних сомельє до участі в суддівській колегії East European Beer Award – 2021! Увійти до суддівської колегії можуть і випускники шкіл пивоваріння, курсів пивних дегустаторів та інших супутніх напрямів, які підтвердять це сертифікатами.

Суддям: https://cutt.ly/zjE9j0c