Асоціація сомельє України виступить Генеральним партнером конкурсу East European Beer Award – 2020

29 Січня 2020

Конкурс
10-11 березня в Рівному відбудеться четвертий відкритий незалежний Дегустаційний конкур пива East European Beer Award. Приймає готельно-ресторанний комплекс «Айвенго». Цього року конкурс пройде у 20 категоріях пива і сидру! Учасниками стануть виробники зі всієї України. До складу суддівської колегії увійдуть українські та закордонні сомельє, сертифіковані дегустатори, експерти ринку, ресторатори, представники пивоварень. Раді повідомити, що конкурс підтримує Асоціація сомельє України, яка виступить Генеральним партнером заходу та партнером IX Форуму пивоварів та рестораторів (9-10 вересня, Київ).

Відзначимо, Асоціація сомельє України є членом Міжнародної Асоціації Сомельї (ASI) з 2007 року. З 2018 року її очолює Іван БАЧУРІН, кращий сомельє України 2009 року, співзасновник Ukrainian Spirit Course, бренд-амбассадор Moët Hennessy в СНГ. Головними завданнями Асоціації є розвиток культури споживання алкоголю в Україні, професійний ріст сомельє. Фундамент, на якому базується робота Асоціації, – підтримка якісного вітчизняного виробника.

Саме з цією метою був створений та розвивається й Дегустаційний конкурс пива East European Beer Award. У трьох минулих конкурсах взяли участь 169 броварень країни, продегустовано 737 зразків пива, пивними суддями стали 210 незалежних дегустаторів і представників пивоварень. Але головний підсумок полягає в розвитку крафтового руху в Україні: значно зросла кількість крафтового пивоварень, розширився асортимент великих і середніх пивзаводів, з’явилося багато різноманітного пива, виробленого в нових стилях і рецептурі. Розвиваються виробничі потужності пивоварень, удосконалюються технології. Розширюється пивна торгівля. Значно зросла популярність крафтового пива, в країні постійно проходять тематичні презентації, дегустації, конкурси, пивні батли тощо. Удосконалюється пивна кухня, розвивається фудпейрінг. А головне – на порядок зросла якість пива.

У 2020 році організатори конкурсу – медіа-проект «Технології та Інновації» спільно з  Київською Пивною Лігою – окреслили для конкурсу нове завдання: підвищувати не тільки культуру споживання в масах, а й майстерність і професійність пивних дегустаторів, формувати культуру правильної дегустації та оцінки пива. Зареєструватися до участі в ЕЕВА 2020 в якості пивного судді

– Справжній сомельє повинен мати широкий кругозір та прекрасне знання ринку. Тому головне – це постійна робота над собою, відзначає  Президент АСУ Іван Бачурін.

Партнерство конкурсу з Асоціацією, а також участь її представників в дегустаціях в якості пивних суддів мають велике значення для розвитку East European Beer Award, а також всієї галузі, що рухається в напрямку формування правильної культури споживання пива та підвищення якості продукту.