Положення про відкритий український Дегустаційний конкурс пива і сидрів East European Beer Award 2022

31 Серпня 2021

East European Beer Award 2022

Організаторами і засновниками конкурсу є медіагрупа «Технології та Інновації» і спеціалізований журнал про пиво і пивоваріння Beer.Technologies&Innovations та Українським об’єднанням пивних сомельє «Київська Пивна Ліга». VI  Дегустаційний конкурс пива і сидрів East European Beer Award 2022 відбудеться 2-4 березня 2022 року у м. Рівне. Захід приймає готельно-ресторанний комплекс “Айвенго”. До участі в конкурсі запрошуються як українські, так і закордонні пивоварні підприємства і пивні бренди будь-якого масштабу: від великих національних виробників пива і сидру до середніх і малих пивзаводів, ресторанів-пивоварень, мініпивоварень і контрактних пивоварів.

Для участі в конкурсі необхідно до 25 лютого 2022 р. заповнити попередню заявку на участь, після підтвердження організаторів оформити та відправити на e-mail beertechdrinks@gmail.com заповнені файли для зразків конкурсного пива чи сидру, сплатити реєстраційний внесок 700 грн за кожен зразок, і надати не менше 6 літрів кожного заявленого зразка в пластиковій чи скляній тарі або в жерстяних банках не пізніше, ніж за 24 години до початку дегустаційного конкурсу (тобто до 10:00 01 березня 2022 р.) Кількість зразків від одного виробника (бренду) не обмежена.

Доставка зразків здійснюється за рахунок конкурсантів за адресою: Україна, Рівненська обл., Рівненський район, с.Колоденка, вул.Зелена, 53, готель-ресторан «Айвенго». (траса Київ – Чоп, 328 км). Організатори не несуть відповідальності за пакування та доставку зразків на конкурс.

Під час Дегустаційного конкурсу будуть визначені найкращі зразки в кожній категорії (золота, срібна і бронзова медалі), а також Гран-Прі конкурсу – пивоварня (бренд) за найбільшу кількість нагород у категоріях.

 Суддівська колегія:

Суддівська колегія формується з професіоналів і ентузіастів пивної галузі. Це представники компаній-учасників конкурсу, а також незалежні пивні судді. Мінімальна кількість пивних суддів – 50 осіб.

Кожен учасник конкурсу може подати заявку до суддівської колегії на одного свого пивного суддю (дегустатора). Заявку для реєстрації незалежного пивного судді заявник може подати через реєстраційну форму до 29 лютого 2022 р. Рішення про зарахування до складу пивних суддів організатори приймають на підставі наданих даних (дегустаційний і пивоварний досвід, наявність свідоцтв та сертифікатів, виданих Kyiv Beer Academy, London Beer Academy, Prague Beer Academy тощо). Організатори залишають за собою право запросити до участі у Суддівській колегії експертів пивоваріння з-за кордону.

Категорії 2022

 1. Pale Lager –світле пиво низового бродіння, початкова щільність – 10-12,99%. Гіркота – 10-35 IBU.
 2. Pale Lager Special– світле пиво низового бродіння, початкова щільність – від 13%. Гіркота – 10-35 IBU.
 3. India Pale Lager – світле пиво низового бродіння з використаням технології холодного (сухого) охмеління.
 4. Dark Lager– темне пиво низового бродіння, початкова щільність – 10-13%. Гіркота – 10-35 IBU.
 5. IPA– світлий ель верхового бродіння, початкова щільність – від 12 до 17%. Гіркота – від 40 до 70 IBU.
 6. Double IPA– світлий ель верхового бродіння, початкова щільність – від 15,5% до 20%. Гіркота – від 60 до 120 IBU
 7. Experimental IPA– ель верхового бродіння з додаванням лактози, фруктів, спецій, спеціальних солодів та інших злаків (Milkshake IPA, Brut IPA, New England IPA, Black IPA і т д.).
 8. Pale ale– світлий ель верхового бродіння, початкова щільність – 12-15%. Англійський або американський стиль допускаються. Гіркота – 25-60 IBU.
 9. Porter/Stout– темне пиво верхового/низового бродіння з використанням спеціальних солодів. Початкова щільність – від 12% до 14,99%. Гіркота – від 20 IBU. Без лактози та інших добавок.
 10. Porter/StoutSpecial – темне пиво верхового/низового бродіння з використанням спеціальних солодів, початкова щільність – від 15%. Гіркота – від 20 IBU. Без лактози та інших добавок.
 11. Sweet Stout – темне пиво верхового бродіння з використанням спеціальних солодів та злаків з добавками у виді лактози, кави, какао, шоколаду, солодких натуральних сиропів та ін.
 12. Weizenbier – пшеничне пиво німецького типу верхового бродіння, відсоток пшеничного солоду не менше 30%. Без використання у виробництві добавок у  вигляді спецій та цитрусових.
 13. Witbier – пшеничне пиво у бельгійськом стилі з використанням несолодженої пшениці та добавок у вигляді спецій та цитрусових.
 14. Flavor Beer (Herbal/Ginger/Root/Gruit) – пиво верхового або низового бродіння з використанням натуральних ароматизаторів у вигляді трав, спецій, сиропів, грюта тощо. Початкова щільність – від 10 до 16 плато. Кольоровість – від 2 до 60 EBC.
 15. Belgian Style Ale– світле або темне пиво верхового бродіння в бельгійському стилі. Кольоровість – від 2 до 60 EBC. Обов’язкове використання бельгійських штамів дріжджів. Гіркота не обмежена. Сухе охмеління допускається. Початкова щільність – від 12 до 14%.
 16. Belgian Strong Ale– світле або темне пиво в бельгійському стилі верхового бродіння. Кольоровість – від 2 до 60 EBC. Обов’язкове використання бельгійських штамів дріжджів. Гіркота не обмежена. Сухе охмеління допускається. Початкова щільність від 14%
 17. Red/Amber/Semi dark– напівтемне пиво верхового або низового бродіння. Кольоровість – від 20 до 40 EBC. Гіркота – від 10 IBU.
 18. Sour/Wild – пиво, що вироблено з використанням спеціальних мікроорганізмів або методом kettle souring (sour mash), допускаються версії з додаванням ягід, сиропів, трав, фруктів, тощо.
 19. Non-alcoholic Beer– пиво будь-якого стилю з ABV до 0,5%.
 20. Special Beer– все інше пиво, що не потрапляє до попередніх категорій. Світлі або темні елі або лагери, будь-які експериментальні сорти без обмеження за рівнем кольоровості, гіркоти, початкової щільності.
 21. Sweet Cider – ферментований напій з яблучної або грушової сировини. Допускаються добавки у вигляді ягід, фруктів та сиропів Залишкова щільність 2,6-5,1 Plato
 22. Dry Cider – ферментований напій з яблучної або грушової сировини. Допускаються добавки у вигляді ягід, фруктів та сиропів Залишкова щільність 1,3-3,8 Plato

 Процес дегустації, оцінювання та нагородження:

Об’єктивність оцінювання забезпечується в рамках однієї категорії методом сліпої дегустації візуальним та органолептичним методами в кілька раундів за такими параметрами:

– колір (Color);

– аромат (Aroma);

– смак (Flavor);

– смакові відчуття (Mouthfeel);

– загальне враження (overall impression).

Перед першим туром кожної категорії відбувається детальний інструктаж пивних суддів для більш чіткого визначення критеріїв оцінювання та запобігання помилок.

В процесі суддівства пивним суддям строго не рекомендується спілкуватися з колегами для запобігання впливу оцінок один на одного. У разі систематичних порушень регламенту модератор може дискваліфікувати пивного суддю.

У першому раунді відбираються максимум 50% зразків, що беруть участь у конкурсі, з найкращими оцінками. Вони проходять у 2-й раунд. У другому раунді відбираються максимум 50% зразків з найкращими оцінками в цьому раунді, які виходять у фінальний раунд. У фінальному раунді відбираються три зразки з найкращими оцінками. Зразок, який отримав найвищу загальну оцінку за результатами фінального раунду, нагороджується золотою медаллю у відповідній категорії. Наступні два зразки, відповідно, нагороджуються срібною та бронзовою медалями у відповідній категорії. У разі, якщо сума балів яких-небудь з трьох зразків з найвищими оцінками збігається, проводиться коригуючий тур серед цих зразків, за результатами якого визначаються переможці.

У випадку, якщо кількість зразків, заявлених на конкурс в одній категорії, буде менше 7, організатори залишають за собою право об’єднати найближчі категорії, схожі за стилем.

У першому раунді беруть участь усі заявлені на конкурс зразки. У випадку, якщо кількість зразків у першому раунді буде перевищувати кількість дегустаторів і можливості наливу, раунд розділяється на кілька турів.

Після визначення переможців у всіх категоріях проводиться присудження Гран-Прі. Це нагорода, яку отримує пивоварня (бренд), що здобуде загальну найбільшу кількість нагород (золотих, срібних та бронзових медалей) у категоріях. Володар Гран-Прі не може номінуватись на здобуття нагороди більше аніж 2 рази.

Незалежний спостерігач конкурсу:

Під час Дегустаційного конкурсу працюватиме пантентно-правова фірма, яка виступить гарантом якісного та незалежного опрацювання результатів конкурсу та прозорості його проведення згідно з цим положенням.

Про V Дегустаційний конкурс East European Beer Award 2021 читайте, перейшовши за посиланням.