Підсумки East European Beer Award 2018: 54 пивоварні, 265 зразків та 72 пивних судді!

21 Лютого 2019

Дегустаційний конкурс пива
9-10 жовтня у Харкові видавничо-інформаційний проєкт «Технології та Інновації» спільно з Київською Пивною Лігою вдруге провів єдиний в Україні незалежний та відкритий Дегустаційний конкурс пива. Організаційну підтримку надав ресторан-пивоварня AltBier, на базі якого відбулися дегустації та фінальна вечірка з нагородженням. East European Beer Award задає планку якості, демонструє смаки й тенденції, стимулює пивоварів працювати над помилками і виробляти гідний конкурентний продукт. Саме тому провідні пивоварні країни і початківці, великі, середні й міні-пивзаводи, контрактні й домашні пивовари взяли участь у цьогорічному конкурсі, що відбувся в рамках VI Міжнародного Форуму пивоварів і рестораторів.

Аудиторія конкурсу – пивоварні з 24 міст України!

East European Beer Award продемонстрував, що крафтове пивоваріння стрімко розвивається в Україні як в плані якості продукту, так і в кількості нових виробництв. Нагадаємо, у першому Дегустаційному конкурсі, що відбувся у 2017 році в Рівному, взяли участь 34 пивоварні зі 136 зразками пива в 11 номінаціях. Цифри East European Beer Award-2018 зросли удвічі, кількість номінацій збільшилася до 13! Якщо порівняти з авторитетними чеськими конкурсами, які були взяті за основу українського змагання, вони починалися з 3-4 номінацій і нарощували їх кількість протягом 30 років.

– Дорогі друзі, в підготовку цього конкурсу ми вклали багато сил, творчості, надій, і дуже раді, що він відбувся! – зазначила автор ідеї East European Beer Award, засновник проєкту «Технології та Інновації» Катерина КОНЄВА. – Але конкурс не міг би пройти без активної участі наших постійних партнерів – Київської Пивної Ліги. І без активної підтримки сім’ї ресторанів AltBier й особисто Сергія Коваленка. Участь в конкурсі взяли пивовари з усієї України, і це дуже відрадно. Думаю, тут немає переможених, бо сам факт участі, виходу на цю сцену, цей ринок вже заслуговує на велику повагу!

Цьогорічні конкурсанти – це 54 пивоварні з Києва, Львова, Сум, Рівного, Миколаєва, Дніпра, Слов’янська, Сєвєродонецька, Кропивницького, Вовчанська, Луцька, Тернополя, Запоріжжя, Маріуполя, Одеси, Ізмаїла, Березного, Харкова, Бахмута, с. Кваси Закарпатської обл., Охтирки, Чугуєва, Полтавської та Луганської областей, що представили 265 зразків пива.

За рік, що минув з першого East European Beer Award в Рівному,
якість українського пива значно покращилася

– Другий East European Beer Award став набагато цікавішим за попередній: більше броварень, зразків, значно покращилася якість пива, що відзначають усі дегустатори. Факт – практично не було зразків, які відставлялися суддями. Добре, що стільки пивоварень не побоялися взяти участь! Адже основне завдання конкурсу – зробити так, щоб пивовари подивилися, де знаходиться їх пиво на думку дегустаторів, які є звичайними людьми, що п’ють пиво, створюють попит на ринку, і знають, яким воно має бути, – зазначив Юрій СЕМЕНОВ, співзасновник та керівник Київської Пивної Ліги. – На місці пивоварів, які зайняли останні місця, я б сильно зрадів: взяв пиво-переможець і подумав, чи можу я зробити таке ж. Тому програш в конкурсі це великий потенціал для розвитку!

До складу пивних суддів увійшли 72 експерти з України, Чехії та Італії – пивовари, технологи, ресторатори, представники пивних торговельних мереж, виробники сировини, професійні сомельє, а також по одному представнику від кожної пивоварні-учасниці. Дегустації проводилися наосліп – ніхто з пивних суддів не знав, пиво якого виробника дегустує. Тільки вказана категорія, якій, до речі, зразки мали відповідати. Дегустатори часто відзначали, що не змогли упізнати своє пиво серед такої кількості представлених зразків.

У номінації Pale Lager було представлено 43 зразки пива, Pale Lager Special – 13,  Dark Lager – 16, IPA|double IPA – 34, Pale Ale – 13, Porter|Stout – 12, Porter|Stout Special – 30, Witbier| Weizenbier – 30, Flavor beer – 16, Belgian style ale – 9, Belgian strong ale – 8, Red|Amber|Semi dark – 21, Special Beer – 20.

– Дуже приємно, що багато крафтових пивоварень, масмаркет заводів надали своє пиво для дегустації. Це круто, цікаво і пізнавально для представників обох напрямків, – ділиться пивний сомельє, автор проєкту «Народний Дегустатор» Андрій ЮРАГО. – Мені подобається ідея конкурсу: люди з різних областей, регіонів, навіть, країн куштують різне пиво. Пивовари можуть зробити висновки, куди їм рости, для дегустаторів це розвиток пивної культури, для людей, які цікавляться пивом, можливість зрозуміти, що є й інше пиво в країні.

Конкурс вражав і дивував: серед переможців номінацій –
досвідчені крафтовики, дебютанти ринку, заводи масмаркету та домашні пивовари

У кожній з номінацій конкурсу шляхом дегустації у два, три та інколи чотири тури були обрані лідери. Тож, золото номінації Pale Lager отримало пиво «Кельшин» від пивоварні «Медная Бочка», срібло – сорт «Біла» від гуцульської крафтової броварні «Ципа», бронзу – Pale Lager «Stare Boty» знову від пивоварні «Медная бочка».

Золото в номінації Pale Lager Special дісталося пиву «Žatecký ležák» від ресторану-пивоварні AltBier GT, срібло – «Бергшлосс» від пивзаводу «Рівень», бронза – «Опілля Фірмове» від пивзаводу «Опілля».

Перемогу в номінації Dark Lager виборов сорт «Львівське Дункель» від Carlsberg Ukraine, друге місце – «Fest Карамельне темне» від Ізмаїльської пивоварні, третє – «Наше ТЕМНЕ» від пивної ресторації «Ковчег».

Кращим IPA/double IPA визнано «Ten Men IPA» від броварні Mad Brew, другим у цій номінації став сорт «100» від пивоварні «Ципа», третє місце посів «IPA Ruby Tropicana» від домашньої пивоварні Solodok.

У номінації Pale Ale золото отримало пиво «Мозаїк» від «Кумпель», срібло – «Just APA» від IIIO brewery, бронзу – «L.APA» від FDB.

   

У номінації Porter| Stout найбільше смакувало суддям пиво DUBLIN від харків’ян Red Cat. Срібло категорії отримав FDB за «MR.STOUT», бронзу – ресторан-пивоварня КАНТ за «Espresso Stout».

Золото номінації Porter|Stout Special дісталося сорту «Портер» від пивоварні «Кумпель», срібло – сорту «На Молоці» від броварні «Ципа», бронза – «Single Hop Porter» від ресторану-пивоварні КАНТ.

Лідирував у номінації Witbier| Weizenbier сорт «Weizen» від дебютантів конкурсу Zezя Brewery. Друге місце посів «Weizen Gold» від Ярмаркової броварні, третє – «Lime Saison» від Underwood Brewery.

Першість серед Flavor beer завоював «Melone» від домашньої пивоварні Solodok. Срібло номінації дісталося «Raspberries Weissbier» від Bandit Brewery, бронза – «Wheat Earl Gray» від Харківської Зернової Пивоварні.

Трійка лідерів номінації Belgium style ale виглядає так: золото – «Blond Ale» від Underwood, срібло – «Голден Ель» від AltBier GT, бронза – «Золотий ель» від «Кумпель».

Перше місце номінації Belgium strong ale – за сортом «Блонд Ель» від дебютантів конкурсу – пивоварні «Дудляр», друге – «Golden ale» від, знову ж, дебютантів – пивоварні «Чумаков», третє – «GOLDY» від FDB.

Перемогу в номінації Red/Amber/Semi dark здобула пивоварня «Крапка. Кома» з сортом «American Amber Ale Лісова пісня». Срібло – Торская пивоварня з пивом «Ель Карамель», бронзу – домашній пивовар VG з сортом «Фестивальне (Extra Special Bitter)».

 

Золото в номінації Special Beer завоював сорт «Passion Bach» від Mad Brew, срібло – «SOUR CHERY» від IIIO brewery, бронзу – «PARADISE» від PĚST brewery.

Гран-прі (краще пиво з-поміж поданих на конкурс) дісталося пивоварні Mad Brew  за сорт «Ten Men IPA».

Пивовари – переможці конкурсу поділилися з нами своїми враженнями, принципами виробництва, які дають можливість варити пиво високої якості та секретами рецептур. Детальніше про це, а також більше висновків пивних суддів – читайте в статті у наступному номері журналу «Пиво. Технології та Інновації».

З повним переліком результатів дегустацій у кожному турі можна ознайомитися тут: https://www.beerleague.com.ua/ebba2018_table/. Увійти в першу 10-ку лідерів, за словами багатьох учасників конкурсу, – це гідний результат серед майже трьох сотень зразків, 54 пивоварень і декількох десятків зразків в одній номінації.

– Я вдячний організаторам, і хочу сказати «спасибі» всім вам – учасникам конкурсу, – звернувся під час церемонії нагородження Сергій КОВАЛЕНКО, власник Сім’ї ресторанів AltBier. – Адже наша мета, дійсно, єдина. Я прошу вас, друзі, об’єднати зусилля, тому що наш ринок надто малий – до 200 крафтових пивоварень в Україні. І всі вони управляються талановитими людьми, що живуть тут і знають, чого хочуть люди в цій країні!

До зустрічі на East European Beer Award-2019, 8-9 жовтня у Рівному! Третій конкурс стане ще масштабнішим за кількістю учасників і зразків, а також номінацій – 16!