Положення про відкритий український дегустаційний конкурс пива East European Beer Award

09 Березня 2018

Конкурс
Конкурс відбудеться 9 жовтня 2018 року в м. Харків за підтримки Головного Організаційного партнера – Сім’ї ресторанів AltBier. Оголошення результатів конкурсу та вручення нагород відбудеться 10 жовтня 2018 року під час VI Міжнародного форуму пивоварів і рестораторів e м. Харків, в ресторані AltBier (Сумський ринок).

 

 Загальні положення:

Організаторами конкурсу є «Пиво. Технології та інновації», міжнародний спеціалізований журнал для пивоварів, та Українське об’єднання пивних сомельє Київська Пивна Ліга.

До участі в конкурсі запрошуються як українські, так і закордонні пивоварні підприємства і пивні бренди будь-якого масштабу: від великих національних виробників пива до середніх і малих пивзаводів, ресторанів-пивоварень, міні-пивоварень і контрактних пивоварів.

Для участі в конкурсі необхідно до 7 жовтня 2018 р. подати заявку затвердженого зразка через сайт www.beertechdrinks.info чи відправити на e-mail info@techdrinks.info файл або скан-копію заявки, сплатити реєстраційний внесок 450 грн (без ПДВ) за кожен зразок пива і надати не менше 6 літрів кожного заявленого зразка в пластиковій чи скляній тарі або в жерстяних банках не пізніше, ніж за 48 годин до початку дегустаційного конкурсу (тобто до 7 жовтня 2018 р.) Кількість зразків від одного виробника (бренду) не обмежена.

За результатами дегустаційного конкурсу будуть визначені кращі зразки в кожній категорії (золота, срібна і бронзова медалі), а також краще пиво з переліку поданих на конкурс (Гран-прі конкурсу). Спеціальний приз і диплом «Пивоварня року-2018» також отримає пивоварня (бренд) за найбільшу кількість нагород у категоріях.

 Суддівська колегія:

Суддівська колегія формується з професіоналів і ентузіастів пивної галузі. Це представники компаній-учасників конкурсу, а також незалежні пивні судді. Мінімальна кількість пивних суддів – 40 осіб.

Кожен учасник конкурсу може подати заявку до суддівської колегії на одного свого пивного суддю (дегустатора). Заявку для реєстрації незалежного пивного судді заявник може надіслати до 7 жовтня 2018 р. Рішення про зарахування до складу пивних суддів організатори приймають на підставі наданих даних (дегустаційний і пивоварний досвід, наявність свідоцтв та сертифікатів, виданих Kiev Beer Academy, London Beer Academy, Prague Beer Academy тощо). Організатори залишають за собою право запросити до участі у Суддівській колегії експертів пивоваріння з-за кордону.

Процес дегустації, оцінювання та нагородження:

Об’єктивність оцінювання забезпечується в рамках однієї категорії методом сліпої дегустації візуальним та органолептичним методами в кілька раундів за такими параметрами:

– колір (Color);

– аромат (Aroma);

– смак (Taste);

– смакові відчуття (Mouthfeel);

– загальне враження (overall impression).

За результатами першого раунду відбираються максимум 50% зразків пива, що беруть участь у конкурсі, з найкращими оцінками. Вони проходять у 2-й раунд. За результатами другого раунду відбираються максимум 50% зразків з найкращими оцінками в цьому раунді, які виходять у фінальний раунд. За результатами фінального раунду відбираються три зразки з найкращими оцінками. Зразок, який отримав найвищу загальну оцінку за результатами фінального раунду, нагороджується золотою медаллю у відповідній категорії. Наступні два зразки, відповідно, нагороджуються срібною та бронзовою медалями у відповідній категорії. У разі, якщо сума балів яких-небудь з трьох зразків з найвищими оцінками збігається, проводиться коригуючий тур серед цих зразків, за результатами якого визначаються переможці.

У випадку, якщо кількість зразків, заявлених на конкурс в одній категорії, буде менше семи, організатори залишають за собою право об’єднати найближчі категорії, схожі за стилем.

У першому раунді беруть участь усі заявлені на конкурс зразки. У випадку, якщо кількість зразків у першому раунді буде перевищувати кількість дегустаторів і можливості наливу, раунд розділяється на кілька турів.

Після визначення переможців у всіх категоріях проводиться фінальна дегустація для присудження Гран-прі фестивалю. У дегустації для присудження Гран-прі фестивалю беруть участь усі зразки-переможці, які отримали золоті медалі у відповідних категоріях. Дегустація проводиться сліпим методом в один етап незалежно від кількості зразків. За результатами дегустації Гран-прі отримує зразок з найвищою оцінкою. У разі декількох присудження зразкам однакових оцінок проводиться коригуючий тур серед цих зразків.

Список та опис категорій:

 1. Лагер світлий – світле пиво низового бродіння, початкова щільність – 10-12,99%. Гіркота – 10-35 IBU.
 2. Лагер світлий спеціальний – світле пиво низового бродіння, початкова щільність – від 13%. Гіркота – 10-35 IBU.
 3. Лагер темний – темне пиво низового бродіння, початкова щільність – 10-13%. Гіркота – 10-35 IBU.
 4. IPA/double IPA – світлий ель верхового бродіння, початкова щільність – від 12 до 19%. Гіркота – від 35 IBU.
 5. Pale ale – світлий ель верхового бродіння, початкова щільність – 12-15%. Англійський або американський стиль допускаються. Гіркота – 25-60 IBU.
 6. Porter/Stout – темне пиво верхового бродіння з використанням спеціальних солодів. Початкова щільність – від 12% до 14,99%. Гіркота – від 20 IBU. Допускається лактоза та інші добавки.
 7. Porter/Stout спеціальний – темне пиво верхового бродіння з використанням спеціальних солодів, початкова щільність – від 15%. Гіркота – від 20 IBU. Допускається лактоза та інші добавки.
 8. Witbier/Weizenbier, Вітбір/Вайцен – пшеничне пиво верхового бродіння, відсоток пшеничного солоду для вайценів – не менше 30%, для вітбірів – несолоджена пшениця і добавки у вигляді спецій і шкірок апельсина. Початкова щільність – від 12 до 17%.
 9. Flavor beer (herbal/ginger/root/grut) – допускається пиво верхового або низового бродіння з використанням натуральних ароматизаторів у вигляді трав, спецій, сиропів, грюта тощо. Початкова щільність – від 10 до 16 плато. Кольоровість – від 2 до 60 EBC.
 10. Belgium style ale – світле або темне пиво верхового бродіння в бельгійському стилі. Кольоровість – від 2 до 60 EBC. Обов’язкове використання бельгійських штамів дріжджів. Гіркота не обмежена. Сухе охмеління допускається. Початкова щільність – від 12 до 14%.
 11. Belgium strong ale – світле або темне пиво в бельгійському стилі верхового бродіння. Кольоровість – від 2 до 60 EBC. Обов’язкове використання бельгійських штамів дріжджів. Гіркота не обмежена. Сухе охмеління допускається. Початкова щільність від 14%
 12. Red/amber/semi dark – напівтемне пиво верхового або низового бродіння. Кольоровість – від 20 до 40 EBC. Гіркота – від 10 IBU.
 13. Special beer – все інше пиво, що не потрапляє до попередніх категорій. Світлі або темні елі або лагери, будь-які експериментальні сорти без обмеження за рівнем кольоровості, гіркоти, початкової щільності.