Топ-5 найпоширеніших запитань про V Міжнародний Дегустаційний конкурс East European Beer Award-2021

16 Листопада 2020

V Міжнародний Дегустаційний конкурс East European Beer Award-2021

Триває активна підготовка до ювілейного Дегустаційного конкурсу, який збере пивну спільноту 31 березня – 1 квітня 2021 року в Рівному. Захід прийматиме  готельно-ресторанний комплекс «Айвенго». Організаторами конкурсу є медіагрупа «Технології та Інновації», спеціалізований журнал про пиво і пивоваріння Beer Technologies&Innovations та Українське об’єднання пивних сомельє Київська Пивна Ліга.

Хто може взяти участь у конкурсі?

До участі в конкурсі запрошуються як українські, так і закордонні пивоварні підприємства і пивні бренди будь-якого масштабу: від великих національних виробників пива і сидру до середніх і малих пивзаводів, ресторанів-пивоварень, міні-пивоварень і контрактних пивоварів.

Як взяти участь?

Для участі в конкурсі необхідно до 24 березня 2021 р. заповнити попередню заявку на участь, після підтвердження організаторів оформити та відправити на
e-mail info@uabeerawards.com заповнені файли для зразків конкурсного пива чи сидру, сплатити реєстраційний внесок 700 грн за кожен зразок, і надати не менше 6 літрів кожного заявленого зразка в пластиковій чи скляній тарі або в жерстяних банках не пізніше, ніж за 24 години до початку дегустаційного конкурсу (тобто до 10:00 30 березня 2021 р.) Кількість зразків від одного виробника (бренду) не обмежена.

Як формується суддівська колегія?

Суддівська колегія формується з професіоналів і ентузіастів пивної галузі. Це представники компаній-учасників конкурсу, а також незалежні пивні судді. Мінімальна кількість пивних суддів – 50 осіб.

Кожен учасник конкурсу може подати заявку до суддівської колегії на одного свого пивного суддю (дегустатора). Заявку для реєстрації незалежного пивного судді заявник може подати через сайт до 29 березня 2021 р. Рішення про зарахування до складу пивних суддів організатори приймають на підставі наданих даних (дегустаційний і пивоварний досвід, наявність свідоцтв та сертифікатів, виданих Kyiv Beer Academy, London Beer Academy, Prague Beer Academy тощо). Організатори залишають за собою право запросити до участі у Суддівській колегії експертів пивоваріння з-за кордону.

Як відбувається процес дегустації та оцінки пива?

Об’єктивність оцінювання забезпечується в рамках однієї категорії методом сліпої дегустації візуальним та органолептичним методами в кілька раундів за такими параметрами:

– колір (Color);

– аромат (Aroma);

– смак (Flavor);

– смакові відчуття (Mouthfeel);

– загальне враження (overall impression).

Перед першим туром кожної категорії відбувається детальний інструктаж пивних суддів для більш чіткого визначення критеріїв оцінювання та запобігання помилок.

В процесі суддівства пивним суддям строго не рекомендується спілкуватися з колегами для запобігання впливу оцінок один на одного. У разі систематичних порушень регламенту модератор може дискваліфікувати пивного суддю.

За результатами першого раунду відбираються максимум 50% зразків, що беруть участь у конкурсі, з найкращими оцінками. Вони проходять у 2-й раунд. За результатами другого раунду відбираються максимум 50% зразків з найкращими оцінками в цьому раунді, які виходять у фінальний раунд. За результатами фінального раунду відбираються три зразки з найкращими оцінками. Зразок, який отримав найвищу загальну оцінку за результатами фінального раунду, нагороджується золотою медаллю у відповідній категорії. Наступні два зразки, відповідно, нагороджуються срібною та бронзовою медалями у відповідній категорії. У разі, якщо сума балів яких-небудь з трьох зразків з найвищими оцінками збігається, проводиться коригуючий тур серед цих зразків, за результатами якого визначаються переможці.

У випадку, якщо кількість зразків, заявлених на конкурс в одній категорії, буде менше 7, організатори залишають за собою право об’єднати найближчі категорії, схожі за стилем.

У першому раунді беруть участь усі заявлені на конкурс зразки. У випадку, якщо кількість зразків у першому раунді буде перевищувати кількість дегустаторів і можливості наливу, раунд розділяється на кілька турів.

Після визначення переможців у всіх категоріях проводиться присудження Гран-прі. Це нагорода, яку отримує пивоварня (бренд), що здобуде загальну найбільшу кількість нагород (золотих, срібних та бронзових медалей) у категоріях.

У яких категоріях змагатимуться броварні?

Якщо East European Beer Award 2020 проводився у 20 категоріях, то 2021 року він охопить уже 22 категорії.

Занотовуйте: Pale Lager, Pale Lager Special, India Pale Lager, Dark Lager, IPA, Double IPA, Experimental IPA, Pale ale, Porter/Stout, Porter/Stout Special, Sweet Stout, Weizenbier, Witbier, Flavor Beer (Herbal/Ginger/Root/Gruit), Belgian Style Ale, Belgian Strong Ale, Red/Amber/Semi dark, Sour/Wild, Special Beer,  Non-alcoholic BeerSweet Cider, Dry Cider.

Подати заявку на участь!

Незалежним спостерігачем дегустаційного конкурсу East European Beer Award 2021 є патентно-правова фірма «Павлович і компанія», яка виступає гарантом якісного та незалежного опрацювання результатів конкурсу та прозорості його проведення згідно з цим положенням.

Головним Інформаційним партнером Конкурсу є єдиний в Україні професійний журнал BEER Technologies – триває передплата кампанія на 2021 рік.

Стежте за новинами та оголошеннями конкурсу на сайті beertechdrinks.com та сторінці заходу у Facebook.